مردم خراسان رضوی در ایام کرونا کتابخوان‌تر شده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا با ابتکار، خلاقیت و ایده‌های بکر و منحصر به فرد، ارتباط با اعضای کتابخانه های عمومی و علاقه‌مندان به کتاب حفظ شد و شهروندان کتابخوان‌تر شدند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ظهر شنبه در نشستی خبری افزود: فعالیت کتابخانه‌های عمومی در استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به عنوان یک فعالیت جهادی منسجم و مستمر ادامه یافت.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان دانشگاه مردمی و فرهنگسراهای اجتماعی هستند و در حال حاضر کارکرد کتابخانه‌ها کاملا با گذشته متفاوت شده است و در حال حاضر کتابداران به عنوان افسران جبهه دانایی جوابگوی نیازهای متنوع در جامعه هستند.
او اضافه کرد: بزرگترین جشنواره کتابخوانی در سالهای بعد از انقلاب با عنوان جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال بیش از یک میلیون نفر در کشور برگزار می شود که طی سه سال گذشته، خراسان رضوی در این جشنواره رتبه برتر را کسب کرده است.

افتتاح هفت باب کتابخانه

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه از افتتاح هفت باب کتابخانه عمومی در شهرهای تربت حیدریه، خلیل‌آباد، بردسکن، نیشابور، مشهد و چناران در هفته کتاب خبر داد.
سبزیان افزود: همکاری و همراهی خیران و نیک اندیشان خراسان رضوی در اتمام پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌ای در استان قابل قدردانی است و با همکاری مجمع خیرین، توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی استان و شهرداری مشهد ایجاد هشت کتابخانه سیار برای فعالیت در حاشیه شهر مشهد در حال پیگیری است.
٢١٤ کتابخانه عمومی و مشارکتی فعال در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی وجود دارد.

 هفته کتاب و کتابخوانی از امروز ۲۴ آبان ماه آغاز شده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =