تلاش مقام امنیتی لبنان برای آزادی روزنامه‌نگار آمریکایی در سوریه

تهران-ایرنا- عباس ابراهیم رئیس دستگاه امنیتی لبنان روز شنبه گفت که بعد از بازگشتش از واشنگتن سفر دو روزه‌ای به سوریه برای میانجی‌گری جهت آزادی اوستن تایس روزنامه‌نگار آمریکایی که در سوریه مفقود شده، داشته است.

ابراهیم در مصاحبه با شبکه لبنانی الجدید تاکید کرد که بعد از بازگشتش از واشنگتن با هدف میاجیگری برای آزادی اوستین تایس شهروند آمریکایی به سوریه رفته و برای بررسی این موضوع دو روز در این کشور مانده است.

اوستن از تفنگداران سابق ارتش آمریکا است و در افغانستان و عراق به این ارتش خدمت کرده بود.

آمریکا پیشتر آزادی اوستن تایس را که در سال ۲۰۱۲ در سوریه مفقود شده بود، خواستار شده بود و تاکید کرده بود که وی همچنان زنده بوده و به زور در بازداشت نگه داشته شده است.

وی درباره بازگشت آوارگان سوری هم گفت: مقام‌های لبنانی همچنان بر اساس مکانیسمی که سال ۲۰۱۷ آن را وضع کرده بودند، پیش می‌روند تا مکانیزم جدیدی جایگزین آن کنند.

ابراهیم افزود: کرونا تلاش‌ها برای اجرای طرح بازگشت آوارگان را متوقف کرده است. اما قطعا طرح عملی وجود دارد و امنیت عمومی نقشی در اجرای آن خواهد داشت.

رئیس دستگاه امنیتی لبنان در بخش دیگر سخنانش گفت:‌ درباره موضوع تحریم‌های اعمال شده بر من در روزنامه‌های آمریکا مطالبی خواندم و از آنچه امروز در روزنامه الاخبار منتشر شد تعجب نکردم.

 وی ادامه داد ممکن است برخی افراد در واشنگتن از نقش من در منطقه ناراحت باشند و این مقالات به عنوان یک تهدید تلقی شود، اما آن‌ها نمی‌توانند من را از نقشی که به نفع لبنان است،بازدارند.

آمریکا و اسرائیل با هدف تنگ کردن هرچه بیشتر عرصه بر حزب‌الله، لبنان را تحت فشار قرار داده است؛ یک بار حزب‌الله را متهم می‌کند و این حزب را مسئول حوادث جاری در این کشور معرفی می‌کند و یک‌بار مسئولان و متحدانش را تحریم می‌کند. در تازه‌ترین تحولات اخیر، آمریکا علاوه بر عباس ابراهیم، شهرک‌های هواپیمایی را در صورت پرواز به لبنان در لیست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.

روزنامه الاخبار نیز در گزارشی اعلام کرد که نام عباس ابراهیم در فهرست پیشنهادی که نمایندگان آمریکایی برای تحریم شخصیت‌های وابسته با حزب‌الله ارائه کرده‌اند، آمده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =