هزار و ۳۵۰ تخت بیمارستانی توسط بیماران تنفسی در کرمان اشغال شد

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکهزار و ۳۵۰ بیمار تنفسی مبتلا و یا مشکوک به کرونا تخت های بیمارستانی را اشغال کرده اند که نسبت به هفته قبل ۱۰۰ مورد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا ، حمید رشیدی نژاد روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود:  تست کرونای ۶۹۹ مورد شامل بیش از ۵۰ درصد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان کرمان مثبت شده است که از این تعداد ۲۰۰ مورد در بخش های آی سی یو و ۹۱ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

وی بیان کرد: از اصحاب رسانه می خواهیم تا اطلاع رسانی برای جلوگیری از تجمع و رعایت فاصله گذاری را به صورت جدی  دنبال کنند زیرا  افزایش آمار فوت هشداری است تا دست به دست همدیگر زنجیره انتقال را قطع کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه همکاران شاغل در بخش بهداشت و درمان شرایط سختی سپری میکنند تصریح کرد: نتیجه اعمال محدودیت ها ۲ هفته بعد مشخص می شود و هر چه زودتر توصیه ها و دستورالعمل ها رعایت شود، نتیجه گیری زودتر انجام می شود.

وی تاکید کرد: همکاری خوبی در هفته گذشته با سپاه ثارالله کرمان داشتیم که ۲ هزار تخت نقاهتگاهی توسط سپاه و نیروهای مسلح آماده شده و ۲ هزار تخت نیز در بیمارستان‌های سطح استان آماده کردیم.

رشیدی نژاد افزود: ۶۵ درصد تخت های بیمارستانی استان توسط بیماران کرونا اشغال شده اند که اگر آمار مبتلایان به همین صورت افزایش پیدا کند، در آینده کمبود تخت بیمارستانی پیدا می کنیم.

وی تصریح کرد: جایگزین کردن کادر درمانی بیمارستان ها نیز به لحاظ نیروی انسانی سخت است و حتما باید با همکاری همه زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: تنها چاره قطع زنجیره انتقال کرونا، اعمال محدودیت ها در جامعه است، هر چند ضررهای مالی و اقتصادی بهمراه دارد، اما حفظ جان و سلامت مردم با ارزش تر است.

براساس این گزارش طی ۲۴ساعت گذشته تعداد ۲۲ بر اثر کرونا در استان کرمان جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =