کمیته بررسی درآمدهای مالیاتی در استان قزوین تشکیل شود

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: کمیته بررسی درآمدهای مالیاتی در استان قزوین تشکیل شود تا با آسیب شناسی و رفع مشکلات در این حوزه از وصول مالیات استان در استان‌های دیگر جلوگیری به عمل آید.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین، افزود: ملاک در پرداخت مالیات، طبق قانون، محل استقرار واحدها و صنایع است و اگر برخی از واحدهای تولیدی استان، مالیات خود را در تهران پرداخت کرده‌اند باید این درآمد به استان قزوین بازگردد.

جمالی پور گفت: این ضعف دستگاه‌های مالیاتی و نظارتی استان است که مالیات صنایع استان در استان‌های دیگر پرداخت می‌شود و حتما باید کمیته بررسی درآمدهای مالیاتی تشکیل گردد و بررسی کند که چقدر از مالیات‌های استان در تهران وصول شده است.

وی اضافه کرد: این کمیته باید میزان تحقق درآمدها را در همه دستگاه‌ها بررسی و تحلیل کند و اگر کوتاهی در تحقق این درآمدها ناشی از مدیریت دستگاه و نه ناشی از شرایط کرونا باشد باید برخورد لازم با مدیر کم کار صورت گیرد.

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحقق ۴۷ درصدی هدفگذاری صادراتی استان، افزود: باید گزارش صادراتی استان، مشمول تمامی صادرات‌های صورت گرفته استان در بخش‌های مختلف باشد تا نگاه به صادرات استان در سطح کشور مثبت شود.

وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی استان ماموریت پیدا کند در موضوع صادرات به ویژه صادرات محصولات کشاورزی ورود کند و ظرفیت صادرات استان در بخش‌های مختلف و میزان صادرات صورت گرفته را جمع آوری نماید.

جمالی پور افزود: اگر قرار است صادرات استان توسط صادرکننده دیگری خارج از استان انجام شود باید گزارش آن در آمار صادرات کل استان وجود داشته باشد تا نگاه به استان در کشور مثبت شود.

وی گفت: این ضعف ماست که بخشی از صادرات استان در آمار صادراتی استان درج نمی‌شود و گزارش صادراتی استان به کشور آنچنانکه به نظر می‌رسد، منطقی، کامل و جامع نیست.

استاندار قزوین افزود: یک ماموریت به اتاق بازرگانی داده شود که داده‌های صادراتی استان را جمع آوری کند تا هنگام دادن آمار، مجموع تولید و میزان صادرات استان مشخص شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اجرای طرح کاداستر بسیار مهم است، افزود: یکی از معضلات ما در زمین خواری و تهیه اراضی صنعتی، موضوع کاداستر است به همین دلیل، دولت برای انجام کاداستر اعتبار گذاشته است و باید با همراهی دستگاه‌ها برای اجرای این طرح اقدام شود.

این مسوول گفت:  کاداستر، تداخلات اسنادی را رفع می‌کند و یکپارچگی به وجود می‌آورد بنابراین از اداره کل ثبت اسناد استان می‌خواهیم با همکاری ادارات منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی و خود مردم، انجام این طرح سرعت بگیرد و تمامی اعتبارات آن جذب شود.

بیش از ۹۳ درصد درآمدهای استان از مالیات تامین می‎شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین در این جلسه گفت: درآمدهای استان در سال گذشته ۲ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان بوده که حدود هزار و ۸۸۹ میلیارد تومان آن سهم مالیات و ۱۵۴ میلیارد و ۷۷۹ میلیون تومان آن از غیر مالیات تامین شده است.

فرزین بهنامی فر گفت: بیش از ۹۳ درصد درآمدهای استان از مالیات تامین می‌شود که همین موضوع، اهمیت پرداخت به موقع مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه استان قزوین از نظر درآمدهای محقق شده مالیاتی، رتبه ۱۴ کشور را دارد، افزود: در سال جاری میزان پیش بینی درآمدهای استان، ۲ هزار و ۴۲۶ میلیارد تومان است که حدود ۲ هزار و ۲۴۷ میلیارد تومان آن از محل مالیات تامین خواهد شد. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین با تاکید بر تسریع در فروش اموال مازاد دولتی، گفت: در استان قزوین ۶ هزار و ۵۰۰ ملک دولتی مازاد وجود دارد که ۲۵۸ میلیارد تومان برای مولدسازی و یک هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان سهم فروش املاک مازاد است.

این مسوول افزود: دستگاه‌های اجرایی استان، ۹۵۴ ملک دولتی را به ارزش حدودی ۲۳۶ میلیارد تومان گزارش کرده اند که سه مورد با ۸۰ میلیارد تومان به فروش رسیده است و انتظار داریم دستگاه‌های دیگر نیز در فروش املاک مازاد همکاری بیشتری داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =