سرمربی تیم‌ملی تپانچه: طلا و نقره المپیک با تکرار رکوردها حتمی است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی تپانچه ایران گفت: تیراندازان المپیکی اگر رکوردهای فعلی خود را در المپیک تکرار کنند، کسب مدال طلا و نقره المپیک توکیو حتمی است.

احمد نجفی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمرینات تیم از اردیبهشت‌ماه، پس از ۲ ماه تمرینات مجازی آغاز شد و اکنون هفته‌ای سه جلسه از ساعت ۸ صبح  تا ۱۳ بعدازظهر تیراندازان در  دو ماده ۱۰ و ۲۵ متر تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. 

وی ادامه داد: تمرینات در حال حاضر فقط با حضور دو تیرانداز تپانچه المپیکی برگزار می‌شود و گلنوش سبقت اللهی نیز تمرینات خود را در باشگاهی در اصفهان زیر نظر کادر فنی تیم ملی پیگیری می‌کند و عملکرد روزانه خود را برای ما ارسال کرده و نواقص و ایرادات تمرین به وی یادآوری می‌شود.

سرمربی تیم ملی تپانچه ادامه داد: در سایر روزهای هفته تیراندازان تمرینات خود را در خانه و با دستگاه اسکت یا شبیه‌ساز پیگیری می‌کنند و کادر فنی عملکرد آنان را بررسی می‌کنند.

 نجفی گفت طی یک ماه گذشته تیراندازان رشته تپانچه در دو مسابقه بین المللی آنلاین به میزبانی نمادین مالزی و اندونزی شرکت کردند و توانستند رکوردهای بسیار خوبی از خود بر جای بگذارند.

این مربی با سابقه رشته تپانچه اضافه کرد: در این رقابت‌ها جواد فروغی موفق شد در هر ۲ مسابقه با امتیاز ۵۸۵ به عنوان نفر اول به مرحله فینال راه یابد و هانیه رستمیان  نیز موفق شد با امتیاز ۵۷۸ در بخش زنان به عنوان نفر اول به فینال این رقابت‌ها صعود کند.

وی ادامه داد: شاید سطح این رقابت‌ها بالا نبود اما ما امتیازات المپیک و مسابقات جهانی را می‌دانیم و امتیازات فروغی و رستمیان در حدی است که اگر همین رکوردها را در توکیو تکرار کنند، ایران نخستین مدال‌های تیراندازی را کسب خواهد کرد.

نجفی گفت: خوشبختانه رکورد کنونی تیراندازان نسبت به رکوردهایشان در اسفندماه کاهش نیافته و اگر تمرینات به همین شکل و منظم تا المپیک دنبال شود، تیراندازان در اوج آمادگی راهی توکیو خواهند شد.

این سرمربی اضافه کرد: اگرچه برای بازی های المپیک و مسابقات جهانی برنامه ریزی شده است اما بعید نیست که با توجه به شرایط کرونا در جهان این رقابت‌ها برگزار نشود اما ما تیراندازان را برای حضور آماده در رقابت‌ها مهیا خواهیم کرد.

وی در خصوص فشنگ مورد نیاز برای تمرینات ماده ۲۵ متر تپانچه نیز گفت: از بین ۲ المپین رشته تپانچه فقط هانیه رستمیان در رشته ۲۵ متر یا خفیف تمرین می‌کند و به نظر می‌رسد تا زمان المپیک ما مشکلی به لحاظ فشنگ نداریم.

به گفته نجفی فشنگ مورد نظر اسفندماه و در حاشیه مسابقات جهانی آلمان برای تیراندازان رشته تپانچه خریداری شده و اگرچه نتوانستند همه آن را وارد کنند اما به اندازه‌ای فشنگ وجود دارد که  نیاز رستمیان به فشنگ را تا زمان المپیک تامین کند.

نجفی ادامه داد: همانطور که گفتم مشکلی از نظر تامین فشنگ و ساچمه مورد نیاز نداریم و در صورتی که بتوانیم به مسابقات اعزام شویم امکان خرید مقدار دیگری فشنگ برای تمرین بیشتر خواهیم داشت.

این مربی در پایان به مسابقات بین المللی و آنلاین هند اشاره کرد و گفت: سطح این رقابت‌ها نسبت به رقابت‌های آنلاین مالزی و اندونزی بالاتر است و می‌تواند محکی عالی برای تیراندازان باشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha