طرح تشویقی ۶۵ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۱۰ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۰ تهران اعلام کرد: از سال ۹۵ تاکنون ۶۵ میلیارد تومان از عوارض بافت فرسوده در این منطقه از شهروندان دریافت نشده‌است.

به گزارش ایرنا، «مجید رباطی» روز شنبه در حاشیه افتتاح ۳۰ طرح عمرانی و خدماتی منطقه ۱۰ به خبرنگاران گفت:‌ این منطقه بیشترین میزان بافت فرسوده را در بین مناطق پایتخت دارد و همچنین محله هاشمی منطقه ۱۰ بیشترین میزان بافت فرسوده را در میان محلات کلانشهر تهران دارد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۵ تاکنون شهروندان در بافت فرسوده از دادن عوارض معاف بودند افزود: تحت عنوان بسته های تشویقی در حوزه شهرسازی شهرداری تهران ابلاغ شده و شهروندان توانستند با این بسته‌ها پروانه ساختمانی دریافت و نسبت به نوسازی ملک اقدام کنند.

شهردار منطقه ۱۰ تهران ادامه داد: در منطقه ای که بیش از ۵۲ درصد آن را بافت فرسوده تشکیل می دهد و از نظر تراکم جمعیتی هر هکتار ۴۲۰ نفرجمعیت دارد که این آمار ۴ برابر نرم جهانی و دو برابر میانگین شهر تهران است، نوسازی بافت فرسوده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی همچنین درباره ادامه شاخه جنوب شرقی بزرگراه یادگار امام از خیابان رنجبر نیز گفت: با مذاکراتی که با معاونت‌های فنی و عمرانی و شهرسازی انجام گرفت، قرار شد که موضوع توسط سازمان مشاور بررسی شود تا ادامه بزرگراه به صورت لاین ۷۶ یا ۳۵ متری گذر انجام شود.

به گفته رباطی، طراحی‌های اولیه این موضوع، در حال انجام است و امیدواریم هرچه سریع‌تر تکلیف این مساله روشن شود.

وی با اشاره به افتتاح ۳۰ طرح عمرانی و خدماتی در منطقه ۱۰ نیز گفت: در مدت یک سال گذشته با توسعه فضای سبز خطی و ساخت دو بوستان مهر و دوچرخه بیش از ۹ هزار مترمربع به مساحت فضای سبز منطقه اضافه گردید که باعث شد سرانه فضای سبز از ۲.۵۸ به ۲.۶۹ افزایش پیدا کند.

شهردار منطقه ۱۰، بازسازی موزه هفت چنار، ساخت پیاده رو مسیر گردشگری تفریحی شهید دعوتی به مساحت پنج هزار مترمربع که توسط سازمان نوسازی انجام شد و همچنین افتتاح درمانگاه شهرداری منطقه ۱۰ را از مهم‌ترین طرح های افتتاح شده امروز اعلام کرد.

وی تاکید کرد: در پروژه های منطقه ۱۰ سعی شده که به ارتقای کیفیت سیمای شهر توجه شود که به عنوان مثال می‌توان به ساماندهی و ساخت مسیر معلولین در بزرگراه شهید نواب و میدان جمهوری تا خیابان آذربایجان تحت عنوان رفیوژ سبز بزرگراه شهید نواب و درنگ گاه شهید باقری اشاره کرد.

منطقه ۱۰ دارای سه ناحیه و ۱۰ شورایاری است. شاخص‌ترین محلات این منطقه، سلسبیل، هاشمی، بریانک، حسام‌الدین و قصرالدشت است.

این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از شرق به بزرگراه نواب، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب به بزرگراه یادگار امام محدود می‌شود.

جمعیت منطقه ۱۰ حدود ۳۲۷ هزار نفر و با تراکم ناخالص جمعیتی حدود ۳۹۹ نفر در هر هکتار مساحت کل منطقه، از پرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران بین مناطق ۲۲ گانه محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =