جهانگیری: جواد اژه‌ئی عمر خود را صرف اعتلای علم و دانش کشور کرد

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری گفت: حجت الاسلام والمسلمین جواد اژه‌ئی عالم وارسته عمر با برکت خود را صرف اعتلای علم و دانش و پرورش استعدادهای درخشان کشور کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه‌ئی نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان در اروپا و آمریکا را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسألت کرد.

جهانگیری در این پیام افزود: درگذشت روحانی دانشمند حجت الاسلام والمسلمین جواد اژه‌ئی نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان در اروپا و آمریکا، موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

وی در این پیام تاکید کرد: مصیبت فقدان این عالم وارسته که عمر با برکت خود را صرف اعتلای علم و دانش و پرورش استعدادهای درخشان کشور کرد به جامعه دانشگاهی کشور، اساتید و دانشجویان، علاقه مندان و بستگان به ویژه بیت شریف آیت الله شهید دکتر بهشتی و خانواده ارجمند ایشان صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسألت دارم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اژه‌ئی امروز شنبه در پی ابتلا به کرونا در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

وی که داماد و پسرخاله دکتر بهشتی و از طرف مادری جزو خاندان آیت الله صدر بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی خود را از دانشگاه وین گرفت و پس از انقلاب در دولت میرحسین موسوی، وزیر، مشاور و رییس سازمان بهزیستی و سپس معاون فرهنگی نخست‌وزیر شد.

مرحوم اژه‌ئی در دهه شصت، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تأسیس کرد و دو دهه رییس سمپاد بود.

حجت الاسلام اژه‌ئی همچنین در دولت‌های مرحوم آیت الله هاشمی و دولت اصلاحات، مشاور فرهنگی رییس‌جمهوری بود و در زمان دولت نهم مجبور به کناره‌گیری از سمپاد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار سیاست