ادامه روند صعودی کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی ۳۱۳ بیمار

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ادامه روند صعودی مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ۴۱۱ آزمایش کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته انجام شد و از این تعداد نمونه ۳۱۳ بیمار جدید در استان شناسایی شده است.

کامبیز مهدی‌زاده روز شنبه درباره آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان خراسان جنوبی گفت: بیماران جدید شناسایی شده شامل ۵۵ بیمار بستری در بیمارستان‌ها هستند و ۲۵۸ مورد نیز نمونه‌گیری سرپایی بوده که مثبت شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۸۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری و از این تعداد ۳۱۷ نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند.

رییس مرکز بهداشت استان خراسان جنوبی اظهار داشت: ۵۴ بیمار کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که حال عمومی ۱۴ نفر مناسب نیست.

وی بیان کرد: بیشترین موارد مثبت شناسایی شده در شبانه‌روز گذشته به روال روزهای قبل مربوط به شهرستان بیرجند با ۸۷ نفر است و شهرستان قاینات با ۶۴ بیمار و شهرستان طبس با ۶۱ بیمار در رده‌های بعدی هستند.

مهدی‌زاده گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار کرونایی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع موارد فوتی استان به ۴۴۸ نفر رسید.

وی افزود: سه مورد از فوتی‌های جدید مربوط به شهرستان بیرجند و ۲ مورد از شهرستان فردوس است.

بیشترین موارد ابتلا در استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی و یزد است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (شنبه) درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: متوسط بروز هفتگی ابتلا به کرونا در هفته گذشته ۲۶.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بود و در هفته گذشته بیشترین میزان موارد ابتلا در استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی و یزد بوده است.

«سیما سادات لاری» افزود: میانگین هفتگی مرگ کرونا نیز با افزایش قابل توجه نسبت به هفته قبل به ۴۵ نفر به ازای یک میلیون نفر رسیده و بیشترین موارد مرگ کرونا نسبت به جمعیت در استان‌های یزد، ایلام، خراسان جنوبی، سمنان و آذربایجان غربی با اختلاف زیاد نسبت به استان‌های دیگر بوده است.

وی اظهار داشت: میانگین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در کشور ۷۹ درصد است که کمترین میزان رعایت این پروتکل‌ها در نانوایی‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی بوده است.

وی گفت: هفته گذشته با افزایش تست کرونا شاهد شناسایی بیشتر مبتلایان سرپایی کرونا در کشور بودیم که این اقدام نیازمند تداوم و تقویت است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: برای خروج از وضعیت اسفبار کرونا در کشور نیازمد همکاری همه مردم و همه دستگاه‌های اجرایی هستیم و رعایت محدودیت‌های کرونایی نیز نیازمند همکاری و نظارت همه دستگاه‌های مسئول است؛ اکنون زمان مماشات و عادی انگاری در مبارزه با کرونا نیست و هر گونه سهل انگاری در این زمینه باعث می‌شود با سردشدن هوا و رفتن به سمت زمستان شاهد روزهای سخت‌تر و اسفبارتر باشیم.

پس از گذر خیز بیماری در تیر ماه امسال، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا و بستری به کرونا در این استان روند صعودی گرفته و این روند افزایشی در حال امتداد است.

تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی از مهر ماه امسال تاکنون همچنان صعودی است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، ۲ ماه است که در خیز سوم بیماری جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گفته مسوولان استان برگزاری مراسم و تجمعات خانوادگی، ترددهای درون استانی، فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش قابل توجهی داشته است.  

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هفته گذشته ۲ بار تشکیل جلسه داد و محدودیت‌های جدید را برای کنترل کرونا تصویب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha