استاندار هرمزگان: نبود هماهنگی بین بخشی موجب توقف حرکت کالا می‌شود

بندرعباس – ایرنا – استاندار هرمزگان گفت: نبود هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف موجب توقف حرکت کالا به سمت مقصد می‌شود که این‌ها را باید حل کرد.

فریدون همتی روز شنبه در نشست بررسی موانع ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات در مجتمع بندری شهید رجایی که با حضور وزیر صنعت، معدن وتجارت برگزارشد، اظهار داشت: گاهی فعالان اقتصادی و مدیران بنگاه‌های بزرگ به عنوان مثال ایران خودرو ابراز می‌کنند کالا به صورت قانونی و با رعایت همه اصول و مقررات وارد شده اما در مسیر به ظن قاچاق می‌شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال مامور نیروی انتظامی در گلوگاه شهید میرزایی کامیون حامل کالا را به همین دلیل متوقف می‌کند و قاضی هم وظیفه دارد به موضوع رسیدگی کند و همین اتفاق موجب معطلی کالا شده و وقت مدیران را برای حل مساله ایجاد شده صرف خود می‌کند، حداقل هشت مورد از این اتفاق‌ها رخ داده و بیشتر آنها نیز تبرئه شده‌اند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: این اتفاق‌ها روند تولید و ثروت آفرینی را در کشور با مشکل روبه‌رو می‌کند، همچنین انتظار می‌رود وزارتخانه پاسخ استعلام‌ها را به سرعت بدهد تا کالا مدت کمتری در اینجا معطل بماند.

همتی افزود: با توجه به حجم عظیم تبادل‌های تجاری در بندرعباس به بانک مرکزی پیشنهاد شد نماینده‌ای برای سهولت دسترسی بازرگانان در این اُستان مستقر کند اما با وجود استقبال بانک اما تا کنون این پیشنهاد عملی نشده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در این روز پس ازبازدید هوایی از باراندازهای کالاها در بندر، محوطه ها و پسکرانه مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور، در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات درجمع مدیران اقتصادی ، مشکلات این بخش را بررسی کرد.

همچنین در نشست جمعه شب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های مربوطه تشکیل شد، شماری از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی این استان دیدگاه‌ها و مشکلات خود  از جمله تامین خوراک واحدهای صنایع فولاد، مشکلات ارزی بازرگانان و تجار هرمزگانی، تامین آب شهرک‌های صنعتی استان در مسیر خط انتقال آب شیرین کن، تفویض اختیار تمدید پروانه بهره برداری معادن، حذف عنوان گچ دانه بندی شده از مصادیق موادمعدنی خام و سایر مسایل حوزه صنعت،معدن و تجارت استان را مطرح کردند که رسیدگی به حل این مشکلات دردستورکار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرارگرفت.

علیرضا رزم حسینی عصر جمعه ۲۳ آبان ماه با ورود به بندرعباس، خط تولید ماسک سه لایه ویژه کودک و بزرگسالان این شهر و همچنین ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان را افتتاح کرد، همچنین با حضور وی، ۱۶ واحد معدن غیرفعال درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشت و پس از بازید میدانی از گمرکات و بنادر بندرعباس، هرمزگان را ترک کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =