۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84109866
۰ نفر

برچسب‌ها

عمران‌خان در تکاپوی سفر به کابل

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع دیپلماتیک پاکستان از سفر قریب الوقوع نخست وزیر این کشور به کابل به دعوت رئیس جمهوری افغانستان خبر دادند.

به‌ گزارش روز شنبه ایرنا، پس از سفر اخیر عبدالله عبدالله رئیس شواری عالی مصالحه ملی افغانستان به پاکستان، زمزمه‌هایی از برنامه بازدید رسمی «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان به کابل شنیده شد.

رسانه‌های پاکستانی امروز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش دادند: قبل از بازدید نخست وزیر این کشور، هیات بلندپایه اقتصادی-تجاری به ریاست مشاور نخست‌ وزیر پاکستان در امور بازرگانی به افغانستان خواهد رفت.

براساس این گزارش، سفر ۳ روزه هیات تجاری پاکستان روز دوشنبه (۱۶ نوامبر) آغاز می‌شود و پس از آن «عمران‌خان» برای بازدید یک روزه رسمی پنجشنبه آینده عازم افغانستان می‌شود.

سفر نخست وزیر پاکستان به دعوت اشرف غنی رئیس جمهوری پاکستان انجام می‌شود و این اولین سفر رسمی عمران‌خان به کابل خواهد بود.

نخست وزیر پاکستان قرار است رایزنی‌های مهمی برای تعمیق روابط و همکاری‌های دوجانبه به ویژه جلب اعتماد کابل نسبت به تلاش‌های اسلام‌آباد در جهت کمک به پیشبرد فرآیند صلح افغانستان انجام دهد.

رسانه‌های پاکستان سفر آتی عمران خان به کابل را در نوع خود یک تحول چشمگیر در روابط دو کشور می دانند و می گویند: این بازدید پیام واضح اسلام‌آباد به کابل مبنی بر تداوم همکاری برای مشارکت در فرآیند صلح افغانستان، بهبود روابط و پایان دادن به نارضایتی ها میان دو کشور را مخابره می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =