بررسی شرایط تیم‌های خوزستانی پیش از دور برگشت لیگ برتر کشتی‌فرنگی

اهواز - ایرنا - چهار نماینده کشتی خوزستان در دور رفت نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی کشور در مصاف با حریفان نتایج خوبی کسب کردند به گونه‌ای که رضایت کشتی دوستان خوزستانی را به همراه داشت.

به گزارش ایرنا پس از پایان مرحله رفت بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی کشور تیم‌ فولاد اکسین خوزستان در گروه الف با قرار گرفتن در جایگاه نخست جدول رده بندی، قدرت کشتی خوزستان را به سایر حریفان دیکته کرد؛ همچنین تیم‌های سینا صنعت، آریو برزن با قرار گرفتن در جایگاه دوم و چهارم جدول گروه الف نتایجی خوبی گرفتند؛ تیم احتشام گستر اهواز نیز که نخستین حضورش در این پیکارها را تجربه می کند در گروه ب این مسابقات عنوان پنجم را به خود اختصاص داد.

منطقی نیست قول قهرمانی دهیم

سرمربی تیم کشتی فرنگی فولاد اکسین خوزستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ابتدا قرار بود دور برگشت مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی کشور دی آغاز شود اما با توجه به لغو شدن مسابقات جهانی صربستان، لیگ برتر از اول آذر آغاز می‌شود.

مجید قائدی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر کشتی گیران تیم ما از سه شهرستان استان هستند، به دلیل شیوع کرونا تمرینات خود را در ۲ شهرستان انجام می‌دهیم. کشتی‌گیران ایذه و اهواز در خانه کشتی اهواز و کشتی گیران اندیمشکی تیم با رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان تمرین می کنند.

وی با بیان اینکه هدفمان صعود به دیدار پایانی مسابقات است گفت: ما در دور رفت با قاطعیت قهرمان مسابقات شدیم و امیدواریم که به دیدار پایانی رقابت ها صعود کنیم اما منطقی نیست که قول قهرمانی بدهم.

وی ادامه داد: تیم بازار بزرگ ایران در هر وزن، سه کشتی گیر تیم ملی را جذب کرده و این موضوع شانس قهرمانی آنها را بیشتر می‌کند اما ما ناامید نیستیم و برای کسب بهترین نتیجه تلاش می‌کنیم.

سرمربی تیم فولاد اکسین خوزستان گفت: تیم های بازار بزرگ، دانشگاه آزاد و صبای کردستان از کشتی گیران مطرح خوزستانی بهره می‌برند اما ما کشتی گیران خوبی داریم که حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

سه کشتی گیر تیم آریوبرزن بهبهان کرونا گرفتند

سرمربی تیم آریوبرزن بهبهان نیز با بیان اینکه سه کشتی گیر تمیش به کرونا مبتلا شده و اکنون در قرنطینه هستند گفت: شرایط کرونا تمرینات تیم را نیمه تعطیل کرده و این موضوع شرایمان را سخت تر می‌کند.

روح‌ا... دهملایی افزود: از آنجا که قرار است مسابقات لیگ برتر از یکم آذر آغاز شود به آقای دبیر (رییس فدراسیون) اعلام کردم که اگر مسابقات در این تاریخ باشد تیم ما انصراف خواهد داد و نسبت به این تاریخ اعتراض خود را اعلام کردیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما میدان دادن به استعدادهای جوان است گفت: ۹۹ درصد تیم ما را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند و ما رقابتی با تیم‌های دیگر نداریم. ما سه سال در لیگ برتر حضور داریم و همیشه از جوانان استفاده کردیم و در مواردی بسیاری از تیم های حاضر در لیگ از کشتی گیران ما بهره‌مند شده‌اند و این موضوع برای ما ارزشمند است.

وی ادامه داد: تیم ما از نظر مالی با مشکل روبه رو است و بازیکنان ما کمترین دستمزد را می‌گیرند اگرچه نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی ، در این مدت بارها از تیم حمایت کرده که جا دارد از وی تشکر کنم.

دهملایی، در خصوص برگزاری مسابقات لیگ گفت: بسیاری از کشتی‌گیران حاضر در لیگ، برای مسابقات انتخابی تیم ملی معرفی شدند لذا برگزاری لیگ تاثیر بسیار خوبی در آینده کشتی ایران خواهد داشت.

۸۰ درصد کشتی‌گیران تیم سینا صنعت، ایذه‌ای هستند

سرمربی تیم سینا صنعت ایذه نیز گفت: با توجه به لغو مسابقالت جهانی به ما اعلام کردند مسابقات لیگ برتر از یکم آذر شروع می‌شود که ما نسبت به این موضوع اعتراض کردیم و امیدواریم مسابقات با تاخیر انجام شود.

ملک محمد بویری با بیان اینکه تمرینات تیم ما به خوبی در حال انجام است گفت: ۸۰ درصد بازیکنان تیم ما کشتی‌گیران ایذه ای هستند که مشغول تمرین کردن هستند، و ۲۰ درصد دیگر از اندیمشک، دزفول ،تهران و اصفهان هستند وه در شهر خود تمرین می‌کنند که امیدواریم در دور برگشت عملکرد خوبی داشته باشند.

وی بیان کرد: در دور رفت با وجود اینکه تیم ما سه پیش از مسابقات بسته شد نتایج خوبی کسب کردیم اما در دور برگشت تلاش می‌کنیم تا در گروه خود اول شویم.

برای قهرمانی و کسب سکو نمی‌جنگیم

مدیرعامل باشگاه احتشام گستر اهواز نیز بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا بازیکنان تیم ما به صورت انفرادی تمرین می‌کنند و اجازه برگزاری اردو به صورت تیمی را نداریم.

کوروش لرستانی افزود: وقتی کشورهای قدرتمندی مثل آمریکا و کوبا به دلیل شیوع کرونا از مسابقات بین المللی انصراف می‌دهند پس چرا ما باید اصرار به برگزاری مسابقات لیگ داشته باشیم. ما اعلام می‌کنیم که تمام اماکن را باید تعطیل کنیم اما در سوی مقابل مسابقات لیگ را برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تیم ما آمادگی شرکت در مسابقات را دارد گفت: ما برای قهرمانی و کسب سکو نمی رویم تمام کشتی گیران اول تا سوم جذب ایران مال شده‌اند. تیم ما متشکل از بازیکنان نوجوان و جوان است و هدفما فرصت دادن به این نفرات است تا در آینده بتوانند برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

با اعلام فدراسیون کشتی مرحله برگشت رقابت‌های لیگ برتر از ابتدای آذر آغاز می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها