کلاهبرداران میلیاردی در کرمانشاه دستگیر شدند

کرمانشاه - ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری ۲ نفر خبر داد که به بهانه سوددهی طلا و سکه، ۴۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کرمانشاهی کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار «علی اکبر جاویدان» روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اعلام شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه یک خانم به همراه کارمند اخراجی بانک با جلب اعتماد به بهانه خرید سکه و طلا و کسب سودهای مناسب از آنها کلاهبرداری کرده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی محل اختفای کارمند اخراجی بانک شده و پس از هماهنگی با مرجع قضایی وی را دستگیر کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: این زن کلاهبردار با همراه کردن کارمند اخراجی بانک پس از جلب اعتماد شهروندان و سوء استفاده از عنوان کارمند بانک اقدام به دریافت وجه از آنها به منظور خرید طلا، سکه و ارز می کرد که پس از مدتی متواری می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: تحقیقات تکمیلی پلیس نشان داد که زن کلاهبردار در زندان به جرم دیگری به سر می برد که پس از هماهنگی با مقام قضایی برای مشخص شدن ابعاد دیگر کلاهبرداری به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی تصریح کرد: این فرد نیز در بازجویی ها عنوان کرد از ۲ سال پیش اقدام به دریافت مبالغی از شهروندان که توسط همسایه ها و آشنایان به او معرفی می شد، کرده و تا ابتدای امسال نیز سودهای حاصله را به آنها پرداخت کرده است اما پس از آن و در پی التهاب ایجاد شده در بازار سکه و ارز شرایط تغییر و دیگر قادر به پرداخت سود به شاکیان نبوده است.

سردار جاویدان افزود: کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده سراغ صاحبان ۲ صرافی رفته که متهمان از آنها اقدام به تهیه سکه کرده بودند و آنها عنوان کردند در این مدت ۴۵۸ عدد سکه بهار آزادی و سه کیلو و ۱۰۰ گرم طلا به متهمه به صورت نقد و اقساط فروخته و اطلاعی از کلاهبرداری وی نداشته اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: طبق کارشناسی های صورت گرفته میزان کلاهبرداری متهمان پرونده به ۴۰۰ میلیارد ریال می رسد و تاکنون نیز ۱۱۷ نفر از آنها اعلام شکایت کرده اند.

وی در پایان از معرفی کلاهبرداران دستگیر شده به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: پلیس قاطعانه با اخلالگران نظام اقتصادی برخورد و اجازه فعالیت به آنها نمی دهد.