۶۰ درصد شکایات کارگری استان اردبیل منجر به سازش شد

اردبیل- ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: ۶۰ درصد پرونده‌ها و شکایات کارگری و کارفرمایی در سال جاری با سازش بین طرفین در مراجع حل اختلاف استان حل و فصل شد.

به گزارش ایرنا ، قاسم رحیمی روز شنبه در جلسه هماهنگی امور روابط کار استان اردبیل گفت: امسال تعداد چهار هزار فقره دادخواست کارگری در هیات‌های تشخیص و بدوی استان اردبیل بررسی شده و پس از طی مراحل قانونی و رویه اداری منجر به صدور رای شد.

وی با تاکید به الزام قانونی برای اجرای تمام آرای صادره در مراجع حل اختلاف کارگری افزود: پس صدور رای اولیه و بدوی، تعداد یک هزار و ۶۶۰ پرونده با تجدید نظرخواهی طرفین دعوی به صورت مجدد در هیات حل اختلاف بررسی و احکام لازم صادر شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست‌های کارگری و همزمان ارتقا کیفی آرای صادره به صورت همزمان در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: تایید بالای ۹۰ درصد آرای صادره این استان طی فرجام‌خواهی انجام شده در شعبات دیوان عدالت اداری کشور، نشان‌دهنده برنامه‌ریزی دقیق برای افزایش کمی و کیفی خدمات به جامعه کار و تولید در استان اردبیل است.

رحیمی همچنین افزود: با الکترونیکی شدن فرایندهای ثبت شکایت کارگری و کارفرمایی و راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار، مدت زمان رسیدگی به شکایات در هیات‌های تشخیص استان حتی به کمتر از ۱۰ روز نیز کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۵ هیات تشخیص و پنج هیات حل اختلاف وظیفه رسیدگی به شکایات و تجدیدنظر خواهی جامعه کارگری و کارفرمایی استان اردبیل را بر عهده دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهارداشت: روزانه حدود ۲۶ شکایت کارگری در مراجع حل اختلاف این استان رسیدگی شده و در صورت درخواست تجدید نظر از سوی طرفین دعوی، باز رسیدگی می‌شود.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل یک‌هزار و ۱۴۱ واحد صنعتی و تولیدی با حدود ۱۵۰ هزار کارگر شاغل و بالغ بر ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی خدماتی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =