آزادی محکومان جرایم غیرعمد استان مرکزی ۴۶ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ۱۶۱ زندانی جرایم غیرعمد عمد این استان امسال آزاد شدند که این شاخص نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۶ درصد افزایش دارد.


حجت‌الاسلام «عبدالمهدی موسوی» عصر شنبه در جمع اصحاب رسانه استان مرکزی،افزود: میزان بدهی محکومان آزاد شده بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال است که ۷۰ درصد از مبلغ اشاره شده در قالب پذیرش اعسار از سوی مقام قضایی، ۲۰ درصد با گذشت شکات و هفت درصداز سوی  ستاد دیه و بلاعوض به میزان ۳۳ میلیارد ریال پرداخت شده و بقیه با معرفی به بانک های عامل  و دریافت چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تامین شده است.

وی ادامه داد:  یکصد و ۱۱ نفر از محکومان آزاد شده جرایم غیرعمد امسال استان بدهکار مالی، ۲۶ نفر بدهکار مهریه، ۲۰ نفر بدهکار نفقه و چهار نفر محکوم به پرداخت دیه بودند که با برگزاری نشست‌های متعدد ستاد دیه استان و تعامل و هم افزایی اعضای ستاد بستر آزادی آنان مهیا شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد علاوه بر اینکه اجر و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال دارد، سبب کاهش بسیاری از صدمات و آسیب‌های اجتماعیشده  و باعث حمایت از خانواده های زندانیان می شود که این اقدامات در راستای تحقق سیاست تحول دستگاه قضایی مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها صورت گرفته است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =