برترین‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد تجلیل شدند

یزد- ایرنا- طی مراسمی که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان برگزار شد از برترین‌های کشوری این نهاد در استان یزد با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، آیین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار  صبح امروز شنبه به صورت ویدئو کنفرانس در محل کتابخانه مرکزی یزد برگزار و سه نفر از برگزیدگان ملی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد تجلیل شدند.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد در این مراسم گفت: در حال حاضر ۱۱۴ کتابخانه فعال در استان یزد وجود دارد و ۱۰۸ هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند که ۹ درصد جمعیت استان یزد را شامل می‌شود.

رقیه دوست فاطمی‌ها افزود: شعار هفته کتاب امسال که از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود، «دانایی، مانایی» است و امروز شنبه که روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده، از برترین‌های ملی نهاد کتابخانه‌های عمومی تجلیل می‌شود.

وی یادآور شد: همه افرادی که تمایل به عضویت در کتابخانه‌های عمومی را دارند از طریق سایت samanpl.ir نسبت به عضویت رایگان اقدام کنند.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: در سال جاری اعظم دهقان اشکذری به عنوان کتابخوان برتر کشور، محمدحسین چناری به عنوان نیروی خدمات برتر کشور و محمد کاظمی‌نسب؛ فرماندار ابرکوه به عنوان رئیس برتر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان یزد تجلیل می‌شوند.

در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پیام تصویری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین پیام رئیس مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =