رئیس قوه‌قضاییه درگذشت حجت‌الاسلام اژه‌ای را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه درگذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای نماینده رهبر معظم انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریکا را تسلیت گفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، در پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی آمده است: دریافت خبر رحلت دانشمند فرهیخته، حجت الاسلام دکتر جواد اژه‌ای موجب تاثر اینجانب شد.
وی اظهار داشت: این عالم فقید که در کنار شهید آیت الله بهشتی، از ابتدای انقلاب وجه همت خود را بر تربیت نسل های آینده این سرزمین قرار داد و در مسئولیت های متعدد فرهنگی، چه در جایگاه نمایندگی ولی فقیه در امور دانشجویان دانشجویان اروپا و آمریکا، چه در مقام تاسیس و اداره سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و چه در تلاش های علمی خود در حوزه تعلیم و تربیت، منشا خدمات بزرگ بود.
رئیسی افزود: این مصیبت را به همسر مکرمه ایشان - یادگار شهید بزرگوار آیت الله بهشتی - و همچنین خانواده های اژه ای و بهشتی، برادران، فرزندان و شاگردان آن مرحوم تسلیت می گویم. 
رئیس قوه قضاییه گفت: خداوند آن مرحوم را با برادر شهیدش محشور کرده و به بازماندگان صبر واجر عطا فرماید.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اژه‌ای امروز (شنبه) در پی ابتلا به کرونا در سن ۷۲ سالگی درگذشت.
وی که داماد و پسرخاله دکتر بهشتی و از طرف مادری جزو خاندان آیت الله صدر بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی خود را از دانشگاه وین گرفت و پس از انقلاب در دولت میرحسین موسوی، وزیر، مشاور و رییس سازمان بهزیستی و سپس معاون فرهنگی نخست‌وزیر شد.
مرحوم اژه‌ای در دهه ۶۰، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تأسیس کرد و دو دهه رییس سمپاد بود.
حجت الاسلام اژه‌ای همچنین در دولت‌های مرحوم آیت الله هاشمی و دولت اصلاحات مشاور فرهنگی رییس‌جمهور بود و در زمان دولت نهم مجبور به کناره‌گیری از سمپاد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =