انجمن کتابخانه های زرندیه عنوان برتر کشور را کسب کرد

ساوه - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی زرندیه از کسب عنوان برتر کشوری انجمن کتابخانه های این شهرستان خبر داد.

«افشین نادی» روز شنبه به ایرنا، ‌گفت: در ارزیابی های انجام شده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، انجمن کتابخانه های عمومی زرندیه به نمایندگی از استان مرکزی در کنار استان های قزوین، خراسان رضوی، فارس، ‌ یزد و سمنان عنوان برتر را کسب کرد.

وی افزود: در آیین ملی بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی که امروز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت مجازی برگزار شد، از تلاش های انجمن کتابخانه های عمومی زرندیه و تلاش های فرماندار این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

به گفته او در شهرستان زرندیه ۶ باب کتابخانه وجود دارد که چهار باب از آنها در حوزه شهری و ۲ کتابخانه هم در سطح روستاها فعالیت می کنند.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت:‌ تا قبل از شیوع بیماری کرونا، سه هزار و ۱۲۰ نفر عضو کتابخانه های شهرستان زرندیه بودند اما با شیوع این ویروس و تعطیلی چهار ماهه بیشتر کتابخانه ها و فعالیت محدود برخی از آنها، شمار این اعضا اندکی کاهش یافته است.

نادی در مورد برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: در این راستا هفت عنوان برنامه تدارک شده است که تمام آنها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گفته او برگزاری پنج نشست کتابخوانی در صفحه مجازی کتابخانه های عمومی شهرستان، برگزاری مسابقه کتابخوانی با معرفی کتاب «من و کتاب» حاوی مجموعه گفتار و نظرات مقام معظم رهبری به صورت پیامکی،  مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب از سوی کتابداران شهرستان در فضای مجازی، مسابقه خلاصه نویسی کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی از جمله برنامه های در دستور کار است.

وی همچنمین برگزاری پویش مجازی معرفی بهترین کتاب را برنامه دیگر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه عنوان کرد و افزود:‌ در این برنامه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود فیلمی از معرفی بهترین کتابی که تاکنون خوانده اند را تهیه و از طریق شبکه های پیام رسان به کتابخانه های عمومی ارسال نمایند.

شهرستان زرندیه با ۷۰ هزار نفر جمعیت از مراکز صنعتی، کشاورزی و باغداری استان مرکزی محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =