تجلیل از مروجان نماز و نواخته شدن زنگ کتابخوانی در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - مروجان نماز و دانش‌آموزان صاحب مقام‌ مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه طی آئینی تجلیل شدند و به مناسبت هفته کتاب، زنگ کتابخوانی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس این شهرستان نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون حوزه علمیه آستارا روز شنبه در جلسه ترویج نماز در اداره آموزش و پرورش این شهرستان گفت: وقت شناسی و نظم در زندگی، نخستین درس انسان از نماز است و نماز، علاوه بر برکات روحی بر سلامت انسان نیز تاثیرگذار است.

حجت الاسلام جبرئیل ملکی افزود: در موضوع اهمیت نماز باید اقامه این فریضه توسط امام حسین (ع) در ظهر عاشورا را الگو قرار دهیم و مسئولان، فراتر از دستورالعمل های سازمانی به نماز اهمیت دهند و اقامه نماز جماعت در اداره ها، مدارس و دانشگاه ها ترویج یابد.  

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه ها و همایش های مرتبط با مقوله نماز ضروری است و اداره آموزش و پرورش در نهادینه کردن و ترویج فرهنگ نماز بین دانش آموزان، گام های بلندی برمی دارد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: ۹۰ مدرسه از فضای اقامه نماز برخوردار است و نماز جماعت در ۱۸ مدرسه با حضور روحانیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه می شود. 

سجاد موسوی افزود: نماز، ستون دین است و برای ترویج فرهنگ آن، اجلاس نماز برگزار و موانع و مشکلات اقامه جمعی و فردی آن بررسی و آسیب شناسی می شود.

شعرخوانی و پخش فیلم فعالیت های مربیان و مروجان نماز در مدارس از بخش های متنوع این برنامه بود و در پایان، از فعالان و مربیان نماز و مقام آوران مسابقات قرآنی در مدارس آستارا تجلیل شد.

حدود ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آستارا به صورت حضوری یا غیرحضوری با استفاده از سامانه شاد در حال تحصیل علم هستند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا هم روز شنبه در آئین زنگ کتاب در مدرسه دخترانه فرندخت این شهرستان گفت: کتابخوانی به شیوه ‌های الکترونیک گسترش یافته اما جای کتاب را نمی‌گیرد و کتاب به عنوان ابزار اصلی آگاهی، همواره مورد توجه است.

آرزو عباس زاده افزود: فراخوان مسابقه عکاسی من و کتابم در شبکه های اجتماعی منتشر شده و دیدار با امام جمعه آستارا و معرفی کتاب در شبکه های اجتماعی از برنامه های هفته کتاب در این شهرستان است.

به مناسبت هفته کتاب، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر آستارا از کتابخانه شهید داوود نشاطی این شهر بازدید کرده و در جریان وضعیت منابع، خدمات و اعضای کتابخانه قرار گرفتند.

۲۴ تا ۳۰ آبان، هفته کتاب است و چهار کتابخانه آستارا ۲ هزار عضو دارند و به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع جهانی ویروس کرونا، آئین ها و برنامه ها به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان و همسایگی جمهوری آذربایجان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =