جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان کشور در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- سی‌امین جشنواره قرآن و عترت دانشجو - معلمان دانشگاه فرهنگیان در مرحله کشوری به میزبانی مشهد و به صورت مجازی آغاز شد.

کارشناس مسوول قرآن و عترت سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان روز شنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: این دوره از مسابقات از امروز ۲۴ آبان ماه آغاز و داوری آثار و اعلام منتخبان تا سی‌ام همین ماه ادامه دارد.

محمدعربان افزود: این مسابقات هم قدمت طولانی دارد و هم مهمترین رویداد فرهنگی دانشگاه فرهنگیان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در ۹ رشته بخش آوایی، هشت رشته بخش هنری، پنج رشته بخش ادبی، سه رشته بخش پژوهشی، دو رشته بخش فناوری، ۹ رشته بخش معارفی و در مجموع در ۳۸ رشته برگزار می‌شود.

کارشناس مسوول قرآن و عترت سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت: علاوه بر این در بخش دیگری تحت عنوان سرود و تئاتر به صورت گروهی شاهد شرکت و رقابت دانشجو-معلمان هستیم.

عربان با بیان این که تمامی این بخشها و رشته‌ها با موضوع قرآن و عترت برگزار می‌شود افزود: برگزیدگان این دوره از جشنواره جهت شرکت در جشنواره ملی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور در پایان امسال معرفی می‌شوند.

وی با بیان این که در مرحله استانی و رقابتهای منطقه‌ای تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کرده‌اند ادامه داد: از این تعداد هزار و ۴۵۰ نفر به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =