۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84109759
۰ نفر

برچسب‌ها

شیر فله در استان سمنان قیمت جدید پیدا کرد

سمنان- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: قیمت جدید هر یک کیلوگرم شیر فله (غیر پاستوریزه) در مراکز عرضه فرآورده‌های لبنی در این استان ۵۲ هزار ریال اعلام شد.

مهدی یحیایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: واحدهای عرضه کننده فرآورده‌های لبنی باید قیمت تصویب شده به ازای هر یک کیلوگرم شیر را در واحد صنفی خود نصب کنند و قیمت پلاستیک برای شیر نیز جداگانه و به صورت شفاف برای اطلاع مشتری بر روی تابلویی اعلام شود.
وی ادامه داد: قیمت قبلی شیر کیلویی برای تولیدکنندگان با توجه به هزینه تولید، توجیه اقتصادی نداشت و تولیدکننده متحمل ضرر می‌شد.
وی بیان کرد: قیمت ۵۲ هزار ریال به ازای هریک کیلوگرم شیر نرخ تصویب شده در ستاد تنظیم بازار استان سمنان است.
یحیایی تصریح کرد: سوپرمارکت‌ها مجاز به عرضه شیر کیلویی نیستند و شهروندان شیر کیلویی را از مراکز عرضه فرآورده‌های لبنی خریداری کنند.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: نظارت بر واحدهای صنفی عرضه فرآورده‌های لبنی و دیگر بخش‌ها برای جلوگیری از تخلف صنفی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: قیمت مجاز عرضه شیر در بازار سمنان پیش از این ۳۴۵ هزار ریال تعیین شده بود.

وی تاکید کرد: شهروندان هر گونه تخلف را برای رسیدگی می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۱۲۴ برای پیگیری گزارش کنند.

۲۵۰ واحد ماست‌بندی در استان وجود دارد که تحت نظارت اداره کل دامپزشکی است و این اداره کل سالم بودن شیر آماده عرضه در این واحدها را تایید می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =