شهردار تهران از آخرین  وضعیت مرمت و ایمن سازی مسجد ارک بازدید کرد

تهران- ایرنا- پیروز حناچی شهردار تهران، از آخرین اقدامات انجام شده به منظور مرمت و بازسازی مسجد تاریخی ارک بازدید میدانی به عمل آورد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز شنبه شهرداری تهران، پیروز حناچی طی روزهای پایانی هفته گذشته در کارگاه پروژه مرمت و ایمن سازی مسجد ارک حضور یافت و ضمن ارزیابی بخش های مرمت و ایمن سازی شده این مسجد تاریخی، اقدامات در حال اجرا در فاز جدید پروژه را مورد پایش و بررسی قرار داد.

فاز جدید پروژه مرمت و ایمن سازی این مسجد که از مهرماه سال جاری در دستورکار قرار گرفته است، شامل احداث یک سازه سه طبقه در ضلع غربی این مسجد است. این بخش از پروژه مرحله اجرای عملیات خاکبرداری را پشت سر گذاشته و نصب سازه نگهبان در برنامه آتی آن قرار دارد.

سازمان عمرانی مناطق شهرداری تاکنون مرمت و ایمن سازی بخش های مختلف مسجد ارک شامل حیاط، زیر زمین، راه پله ها، سرویس های بهداشتی، سردخانه و انباری، آشپزخانه و پشت بام را تکمیل کرده است.

به‌ روز رسانی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی شامل نصب پمپ و مخزن آب، تابلو برق، لوله آتش نشانی از دیگر اقدامات در این پروژه است.

مسجد ارک در میدان پانزده خرداد و مقابل محوطه کاخ گلستان واقع شده است. این مسجد در سال ۱۳۲۸ به دست جمعی از بازاریان تهران در دو طبقه ساخته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =