پتانسیل‌های حریم منطقه ۵ تهران برای توسعه گردشگری قابل توجه است

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۵ تهران پتانسیل‌های حریم این منطقه را برای توسعه گردشگری، توریستی و بوم‌گردی را بسیار ارزشمند و قابل توجه توصیف کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری در حاشیه بازدید محمد علیخانی و حسن خلیل آبادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از حریم منطقه ۵ گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالایی در حریم این منطقه برای جذب گردشگر و بهره‌مندی مردم از این فضا وجود دار و  این حق مردم است که  بتوانند از این ظرفیت بالقوه، استثنایی و کم نظیر بهره ببرند.

وی افزود: با توجه به وجود بقاع متبرک و پتانسیل‌های طبیعی، باید بسترسازی‌های لازم را برای استفاده مردم و همچنین گردشگران خارجی مهیا کنیم.

شهردار منطقه ۵ تهران ادامه داد: از سرمایه‌گذارانی که طرحی برای ارائه در حوزه گردشگری حریم منطقه۵ دارند، دعوت می‌کنم در این زمینه فعالیت کنند. با همه توان از این طرح‌ها دفاع می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید همه تلاشمان را به کار بگیریم که از حریم منطقه حفاظت و حراست کنیم، حفظ و حراست نه به این معنا که رها شده بماند، بلکه به این معنا که اجازه تعرض، ساخت و ساز و تصرف را به کسی ندهیم.

پل تاریخی کن احیا می شود

همچنین شهردار منطقه ۵ در بازدید از پروژه های معاونت فرهنگی و اجتماعی این منطقه از مرمت پل تاریخی کن خبر داد.

وی پس از بازدید پس از بازدید از کلینیک نفس، درمانگاه شهرداری منطقه۵، مجموعه شهربانو، پل آجری کن و مجموعه بهاران افزود: اقدامات مطلوبی برای مرمت این پل تاریخی صورت گرفته که  از زحمات همکارانم در سازمان زیباسازی و به ویژه آقای ضرغامی تشکر می‌کنم که کار ارزشمندی را انجام می‌دهند، از سازمان زیباسازی درخواست داریم با سرعت بیشتری کار مرمت این پل تاریخی را اتمام برسانند تا در فصل بارش و سرما دچار مشکل نشویم.

شهردار منطقه ۵ تهران ادامه داد:‌فعالیت‌های فرهنگی  و اجتماعی  سبب خواهد شد که شهروندان در اداره شهر مشارکت داشته باشند و علاوه بر این می‌تواند به زندگی در شهر رنگ و بویی دیگر دهد و رفاه و آسایش را به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد : منطقه۵ دارای مجموعه‌های خدمات‌رسان در زمینه‌های سلامت، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی است و این مجموعه‌ها دارای ظرفیت بسیار بالایی برای استفاده شهروندان و کارکنان منطقه۵ هستند.

کلهری ادامه داد: در مجموعه ورزشی خادم مواردی وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر است و همکاران ما در سازمان ورزش باید این موارد را برطرف کنند تا مردم از امکانات آن بیشتر بهره‌برداری کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به شرایط همه‌گیری بیماری کرونا و نیاز بیشتر مردم به خدمات بهداشتی و مراقبتی، بر کیفی تر شدن فعالیت های درمانگاه فرامنطقه ای شهرداری منطقه۵ تاکید کرد و گفت در این زمینه اقدام‌های سریع در حال انجام است.

منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

پونک،  شهران،  آریاشهر،  مهران،  فرحزاد،  شهرزیبا،  جنت‌آباد،  باغ فیض،  سردار جنگل،  کن و سولقان،  شهرک آپادانا،  شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی از محله‌های معروف واقع در منطقه ۵ تهران هستند.

منطقه ۵ پایتخت به پهنه توسعه شهر تهران نیز معروف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =