پیکر یک جانباز شهید در اسفراین خاکسپاری شد

بجنورد _ ایرنا _ پیکر پاک جانباز شهید اسماعیل ملانلویی، روز شنبه در زادگاهش روستای «رویین» از توابع شهرستان اسفراین به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، پیکر این جانباز دوران دفاع مقدس، که روز جمعه در آسایشگاه جانبازان مشهد به درجه رفیع شهادت نایل آمده بود، امروز با حضور امام جمعه و جمعی از مسوولان و خانواده معظم شهدا، به دلیل شرایط کرونایی، با همراهی کاروانی خودروی به زادگاهش روستای رویین منتقل شده و در گلزار شهیدان این روستا تدفین شد.

اسماعیل ملانلویی، جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی، دیروز پس از سال‌ها تحمل عوارض ناشی از مجروحیت در آسایشگاه جانبازان مشهد دعوت حق را لبیک گفته و به یاران شهیدش پیوسته بود.
این جانباز گرانقدر در سال ۱۳۶۰ در منطقه کردستان و همچنین در جریان فتح آبادان مجروح و به درجه جانبازی نائل آمده بود و چهار دهه از زندگی خود را ناچار به استفاده از صندلی چرخدار شده بود.
این جانباز شهید اول آبان ۱۳۳۸ در روستای رویین متولد شده بود و فرماندار اسفراین و نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای شهادت این اسوه صبر و مقاومت را تبریک و تسلیت گفته و برای بازماندگان صبر جزیل از خداوند منان مسالت کردند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و تاکنون ۴۳۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

روستای رویین در ۲۶ کیلومتری شمال غرب اسفراین قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =