لاریجانی درگذشت حجت الاسلام جواد اژه‌ئی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- مشاور مقام معظم رهبری درگذشت حجت الاسلام جواد اژه‌ئی، نماینده رهبر معظم انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریکا را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا،‌ علی لاریجانی روز شنبه در پیام درگذشت حجت الاسلام دکتر جواد اژه‌ئی داماد شهید بهشتی آورده است: درگذشت این عالم خدوم و با اخلاص را به خاندان معزز آیت الله شهید دکتر بهشتی، علی الخصوص همکار گرامی، دکتر محمدرضا بهشتی و دیگر بازماندگان  تسلیت عرض می‌کنم.

در ادامه این پیام خاطرنشان شد: خدمات ارزنده‌ علمی و فرهنگی این روحانی فاضل و با همت، معرّف چهره‌ای با ابتکار از عالمِی خدمتگذار است و از خداوند متعال علوّ درجات آن مرحوم و رحمت و مغفرت الهی برای ایشان و صبر و اجر برای بازماندگان را مسألت می‌کنم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اژه‌ئی امروز شنبه در پی ابتلا به کرونا در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

وی که داماد و پسرخاله دکتر بهشتی و از طرف مادری جزو خاندان آیت الله صدر بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی خود را از دانشگاه وین گرفت و پس از انقلاب در دولت میرحسین موسوی، وزیر، مشاور و رییس سازمان بهزیستی و سپس معاون فرهنگی نخست‌وزیر شد.

مرحوم اژه‌ئی در دهه شصت، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تأسیس کرد و دو دهه رییس سمپاد بود.

حجت الاسلام اژه‌ئی همچنین در دولت‌های مرحوم آیت الله هاشمی و دولت اصلاحات، مشاور فرهنگی رییس‌جمهور بود و در زمان دولت نهم مجبور به کناره‌گیری از سمپاد شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha