۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به صاحبان مشاغل در کاشان پرداخت شد

کاشان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال تسیهلات حمایتی در نتیجه شرایط ناشی از شیوع ویروس کروتا تا کنون به صاحبان مشاغل از سوی بانک‌های عامل در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، مسعود خاندایی روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد:  ۸۳۰ نفر از ۱۴ رسته شغلی تا کنون موفق به دریافت تسهیلات کرونایی شده‌اند.

وی از سه بانک خصوصی و ۲ بانک دولتی به عنوان بانک‌های برتر در پرداخت تسهیلات کرونایی نام برد و افزود: به منظور اعتمادسازی در بین مردم و بر اساس آخرین آمار و بررسی‌های انجام شده در زمینه معرفی بانک‌هایی که خدمات بهتری ارایه دادند، بانک‌های اقتصاد نوین، کارآفرین و پاسارگاد به ۱۰۰ درصد متقاضیان خود تسهیلات پرداخت کردند. و به عنوان بانک های خصوصی برتر در این حوزه معرفی می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان اضافه کرد: بانک ملی ایران و صادرات نیز از بین بانک‌های دولتی عملکرد بهتری از خود نشان دادند که بانک ملی توانست با ۲۷۷ فقره تسهیلات، بالاترین تعداد پرداختی را داشته باشد.

وی همچنین گفت: پس از ۶ نشست پیگیری مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد حمایت از مشاغل آسیب دیده از شیوع این ویروس، در مجموع ۱۵ بانک منتخب از بانک‌های دولتی و خصوصی به درخواست متقاضیان مسئولیت پرداخت تسهیلات کرونا را برعهده داشتند که بر اساس ضوابط برخورداری واحدهای مشمول بود.

به گفته خاندایی، در مجموع یک هزار و ۳۷۱ نفر در سامانه کارا نام‌نویسی کرده بودند که به ۶۰ درصد از متقاضیان تسهیلات پرداخت گردید.

بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی زیر پوشش ۵۰ اتحادیه در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =