۳۲ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی کردستان پرداخت می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پرداخت ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان در جلسه استانی کارگروه رفع موانع تولید به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، محمد دره‌وزمی روز شنبه در یکصد و سی و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: در جلسه امروز مصوباتی به نفع ۲ واحد تولیدی بخش کشاورزی که با بانک‌های استان مشکلاتی داشتند، به تصویب اعضا رسید.

وی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنعت هم از دیگر مصوبات این جلسه است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا تعداد بستری بیماران در بیمارستان‌ها طی مدت اخیر افزایش یافته و نیاز بیمارستان‌ها هم به اکسیژن افزایش پیدا کرده است.

محمد دره‌وزمی با اشاره به فعال بودن چهار واحد تولید اکسیژن در استان گفت:  ۲ واحد تولید اکسیژن در استان برای افزایش ظرفیت تولید خود نیاز به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دارند.

وی اظهار داشت: بانک‌های تجارت و سپه پرداخت ۲ میلیارد تومان تسهیلات به واحد تولید اکسیژن در قروه و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به واحد سقز را در اولویت خود قرار دهند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اعلام اینکه تاکنون حدود ۷۰ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اجرایی شده است، گفت: بخشی از مصوبات اجرا نشده هم به تعهدات عمل نشده متقاضیان برمی گردد و قسمتی هم از مصوبات هم درحال اجرا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =