افزایش اسلام‌هراسی در اروپا؛ ارسال نامه تهدیدآمیز به مساجد سوئد

تهران-ایرنا- افزایش حملات به مسلمانان از جمله ارسال نامه های جدید تهدیدآمیز حاوی پودر سفید به چند مسجد در سوئد زنگ هشدار را نسبت به افزایش اسلام هراسی در اروپا به صدا در آورده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، شبکه خبری الجزیره انگلیسی به تازگی گزارش داد: قتل معلم تاریخ در فرانسه روابط شکننده این کشور با اقلیت مسلمان را نشان داد و نگرانی ها را درباره امکان مجازات جمعی به خاطر اقدام یک نفر در این کشور تشدید کرد.

این رسانه افزود: تنش ها بین دولت فرانسه و جامعه مسلمانان در این کشور که بزرگترین اقلیت را در اروپا تشکیل می دهند تعمیق شده است.

مسلمانان نگران هستند مرگ این معلم به پیشبرد سیاست های دولت فرانسه برای یکی دانستن اسلام با تروریسم کمک کند.

یک فعال مسلمان فرانسوی به الجزیره گفت: مسلمانان هدف قرار می گیرند، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از اسلام هراسی برای تقویت کمپین خود استفاده می کند.

در فرانسه نگرانی ها درباره این که اقدامات دولت به ایجاد گفتمانی که ممکن است زندگی مسلمانان در این کشور را به خطر بیندازد، تشدید یافته است.

بسیاری نگرانند که واکنش دولت فرانسه به حملات اخیر تروریستی در این کشور پیام هشداری باشد که امکان سوء استفاده از قانون برای حملات علیه مسلمانان به طور کلی تر را فراهم می کند.

این اقدامات ضمن برانگیختن انتقاد گروه های حقوق بشری از افزایش حملات و بازداشت به بهانه قانون فوق العاده باعث شده مسلمان این کشور احساس کنند که شهروندان دست دوم هستند.

به گزارش شبکه خبری اس وی تی سوئد، به تازگی مسجد اعظم این کشور به همراه چهار مسجد دیگر نامه های تهدیدآمیزی را دریافته اند که احتمالا بی ارتباط با حملات تروریستی در فرانسه نیست.

پلیس سوئد تایید کرده این مساجد که پیام های ارعاب آمیزی را دریافت کرده اند شامل مساجدی در گوتنبرگ، استکلهم، لولئو و مالمو بوده اند.

مدیر روابط عمومی مسجد اعظم سوئد تایید کرده که این پیام ها و پودر ارسالی در همه این مساجد یکسان بوده اند.

پلیس سوئد اعلام کرده که مبارزه با جرائم ناشی  از تنفر در اولویت کار آن قرار دارد و برای پلیس ماهیت این حملات فرقی نمی کند چه با هدف تخریب، ازار و اذیت یا تهدید با آن برخورد خواهد کرد.

بنا به گفته پلیس سوئد، حمله به مساجد امری نامتعارف در این کشور است و از احتمال ارتباط آن با حملات در فرانسه سخن گفته است.

مسئولان مسجد اعظم سوئد گفته اند که قبلا هم پیام های تهدیدآمیزی را دریافت کرده اند که شامل ارسال از طریق پست، تماس های تلفنی یا پیامک بوده است و در این پیام ها به طور معمول خواسته می شود مسلمانان این کشور را ترک کنند و ارسال کنندگان این پیام بیشتر تروریست ها و ادمکش ها هستند.

بیش از ۸ درصد از جمعیت ۱۰ میلیون نفری سوئد مسلمان هستند و اسلام دومین بزرگ رایج در این کشور است. با توجه به افزایش مهاجرت جمعی و کاهش نرخ زاد و ولد در بین بومیان سوئد سهم مسلمان در جمعیت این کشور رو به افزایش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =