۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84109691
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱۰ عنوان کتاب جدید در استان اردبیل رونمایی می‌شود

اردبیل-ایرنا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: ۲۱۰ عنوان کتاب جدید در هفته کتاب با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان رونمایی می‌شود.

عبدالله بحرالعلومی روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: هفته کتاب با شعار دانایی و مانایی  از ۲۴ الی ۳۰ آبان ماه با اجرای برنامه‌های متعدد و برپایی ۱۳ نمایشگاه در شهرستان های استان برگزار می شود.

وی اظهار داشت:تجلیل از ناشران و کتابفروشان ،برگزاری مسابقه کتابخوانی و نقاشی با موضوع کرونا، اهدای کتاب به ادارات و برگزاری پویش کتاب با عنوان هر خانه یک کتابخانه از جمله برنامه های هفته کتاب در استان اردبیل است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردیبل با اشاره به کاهش سرانه مطالعه کتاب افزود:سرانه مطالعه کتاب تحت تاثیر شرایط کرونا و دیگر عوامل پایین است که با اجرای طرح پاییزه و پویش کتاب و دیگر برنامه‌ها و ایده‌ها می‌توان سرانه مطالعه کتاب را در استان افزایش داد.

بحرالعلومی فرهنگ‌سازی رسانه‌ها در ترویج کتابخوانی را مهم دانست و افزود:رسانه‌ها در شکل گیری افکار عمومی و سوگیری آنها به سمت مطالعه نقش مهمی دارند و  می‌توانند در افزایش سرانه مطالعه مردم موثر واقع شوند.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر در پی توسعه فضای مجازی میل به کتاب خواندن در مردم کمتر شده ولی می‌توان در کنار فضای مجازی جایگاه کتاب را حفظ و توسعه داد چرا که معتقدیم وجود فضای مجازی برای کتاب و دیگر رسانه‌ها  نه تنها تهدید نیست بلکه فرصت خوبی برای استفاده بهینه از این فضا برای نشر و چاپ است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه تیراژ کتاب‌ها در استان پایین است افزود:بروز کردن کتابخانه‌ها و دسترسی مردم به کتاب‌های جدید منوط به حمایت از ناشر در چاپ کتاب با تیراژ بالاست.

وی گفت: برای کتاب‌های با تیراژ بالا باید یارانه اختصاص داده شود تا از این طریق ضمن حمایت از ناشر ،خرید کتاب به سبد خانواده‌ها هم اضافه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها