۸۷ برنامه به مناسبت هفته کتاب درآذربایجان‌غربی برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، ۸۷ برنامه در استان برگزار می شود که البته اغلب آنها با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

 حجت الاسلام ناصر خدایاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۱۳ برنامه  از برنامه های در نظر گرفته شده در مرکز استان و بقیه در شهرستان ها برگزار می شود.

وی اضافه کرد: بازدید از انتشاراتی‌ها، تجلیل از یک نویسنده و مترجم، تجلیل از تسهیلگران جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، مراسم سومین دوره جایزه انتخاب کتاب سال آذربایجان‌غربی از جمله برنامه های هفته کتاب در مرکز استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهارداشت: رونمایی کتاب "ارومیه از دیرینه زمان تا امروز" نوشته پرویز عقلمند، اهدای کتاب در مناطق محروم و حاشیه‌نشین و اهدای کتاب به کتابخانه کشتیبان، کتابگردی در ایستگاه‌های اتوبوس، معرفی شاعر و نویسنده در فضای مجازی و معرفی مورخان شهر ارومیه نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته کتاب است.

حجت الاسلام خدایاری در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده برای شهرستان ها نیز بیان کرد: معرفی شاعران و نویسندگان در فضای مجازی، معرفی تاریخ‌نویسان و مورخان شهرستان، برگزاری مسابقه چالشی کتابخوانی، تجلیل از مولفان و ناشران شهرستان، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی و مقاله‌نویسی با موضوع کرونا، حمایت معنوی و مادی از ساخت فیلم در خصوص تاثیر کرونا بر کتاب و کتابخوانی برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی برای کودکان، جشنواره عکس با عنوان "من کتاب کرونا هستم" در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی و برگزاری مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی و مسابقه نقاشی با عنوان کتاب برای کودکان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله این برنامه هاست.

وی گفت: اجرای طرح پویش کتاب در قرنطینه در فضای مجازی، مسابقه مجازی خاطره نویسی، تجلیل از اصحاب قلم فعال شهرستان، برگزاری مسابقه کتابخوانی، بازدید از کتابفروشان و ناشران فعال شهرستان، تجلیل از مولفان، اهدای کتاب به اقشار مختلف مردم، کارگاه نویسندگی و نقد کتاب، تجلیل از ناشران، نویسندگان فعال و تجلیل از کتاب‌های سال شهرستان، اجرای پویش وقف کتاب به مساجد روستایی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، عضویت رایگان در کتابخانه‌ها نیز از دیگر برنامه ها در این حوزه به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، از ۲۴ آبان ماه تا ۲ آذر در تقویم جمهوری اسلامی هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است

شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران " دانایی مانایی " را به عنوان شعار این دوره از هفته کتاب انتخاب کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =