برای عبور از بحران کرونا نیازمند مشارکت مردم هستیم

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت استان به لحاظ آمار مبتلایان و روند افزایشی تعداد فوتی‌ها بسیار نگران کننده است و عبور از این بحران نیازمند مشارکت جدی مردم است.

به گزارش ایرنا،«هوشنگ بازوند» روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهارداشت: وزارت بهداشت در نشست امروز ستاد ملی کرونا، با توجه به شرایط موجود اعمال یک مجموعه گسترده از محدودیت های جدید را در قالب یک مصوبه پیشنهاد کرد.

وی افزود: براساس این مصوبه محدودیت های در نظر گرفته شده برای گروه‌های چهارگانه مشاغل براساس وضعیت نارنجی و یا قرمز بودن شهرها اعمال می شود. البته خدمات دهی مشاغل گروه یک به دلیل ضرورت آن‌ها، همچنان ادامه خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در این نشست مقرر شد این مصوبه توسط سازمان امور استخدامی و قرارگاه مبارزه با کرونا بررسی شود و تا پنجشنبه نظر نهایی را اعلام کنند تا از شنبه در سراسر کشور اجرایی شود.

وی گفت: ستاد استانی کرونا نیز پنجشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و در این روز وضعیت شهرستان ها تعیین خواهد شد و براساس آن محدودیت ها اعمال می‌ شود.

بازوند خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت استان کرمانشاه بسیار حاد است و جزء شهرستان دالاهو بقیه شهرستان ها در وضعیت قرمز و بحرانی به سر می برند. 

وی هشدار داد: اگر مردم رعایت نکنند استان گرفتار یک بحران بسیار حاد خواهد شد و مجبوریم تعطیلی های گسترده ای را اعمال کنیم.

مدیر ارشد استان ادامه داد: دیروز در استان کرمانشاه ۱۹ نفر بر اثر  کرونا جان باخته اند که یک آمار بی سابقه و وحشتناک است.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز برخی پروتکل ها را رعایت نمی کنند و در آیین ها و تجمعات شرکت می کنند. عاجزانه از مردم خواهش می کنیم برای نجات جان عزیزانشان پروتکل ها را رعایت کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: در طول این یک هفته از طریق رسانه ها و صداوسیما در مورد ابعاد محدودیت های احتمالی هفته آینده و گروه های شغلی اطلاع رسانی بیشتری صورت خواهد گرفت تا افراد از ممنوعیت هایی که متوجه رسته شغلی آن‌هاست مطلع شوند.

اخبار مرتبط