۱۰ ‌هزارمتر از کتابخانه‌های هرمزگان به بخش کودک اختصاص دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت:افزون بر۷۵۰هزار کتاب در کتابخانه‌های هرمزگان وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۰هزار نسخه نیز به بخش کودک اختصاص دارد.

حجت‌الاسلام محمد ذاکری روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا،افزود:در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا تعداد اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ۴۵هزارنفر هستند.

وی ادامه داد: در این استان ۸۱ کتابخانه با زیربنای افزون بر ۳۷ هزارمترمربع وجود دارد که ۱۶ مورد آن به صورت مشارکتی و بیشتر در روستاها ساخته شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان در بخش دیگری در خصوص کتابخانه‌های در دست ساخت نیز گفت: درحال حاضر هفت طرح در دست اقدام داریم که مهم‌ترین آن کتابخانه مرکزی بندرعباس با زیربنای حدود هفت هزار متر مربع و ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

حجت‌الاسلام ذاکری ادامه داد: این کتابخانه از سال گذشته فعالیت بازسازی آن ازسرگرفته است و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: ساختمان کتابخانه ابوموسی نیز به زودی با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد برای دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت: ساختمان کتابخانه آبشورک بندرعباس و کتابخانه خیرساز روستای طبل جزیره قشم هردو با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی آماده بهره‌برداری هستند.

ذاکری عنوان کرد: کتابخانه خیرساز توکهور هشتبندی میناب نیز با مشارکت مجمع خیرین استان و پالایشگاه نفت بندرعباس با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد درحال ساخت است.

وی افزود: کتابخانه شهدای بندرعباس نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد توسط شهرداری درحال ساخت است و ساخت کتابخانه سرگزاحمدی نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

۲۴ آبانماه با عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است که سرآغاز بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =