استاندار: نخستین بیمارستان بحران کشور در یزد راه‌اندازی می‌شود

یزد _ ایرنا _ استاندار یزد از راه‌اندازی نخستین بیمارستان بحران کشور طی ۲ تا سه ماه آینده در بیمارستان شهید رهنمون این استان خبر داد.

محمدعلی طالبی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این بیمارستان  با بازسازی یک ساختمان قدیمی در بیمارستان شهید رهنمون راه اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: قرار بود در طرح بیمارستان جدید شهید رهنمون ساختمان یاد شد  تخریب و به عنوان تأسیسات برای این بیمارستان مورد  استفاده قرار گیرد اما با شیوع کرونا تصمیم گرفته شد که با بهینه‌سازی این ساختمان بخشی از کمبود احتمالی تخت‌ها جبران شود و حالا این بیمارستان فقط برای مواقع بحرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

طالبی تصریح کرد: در ابتدا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی این ساختمان پیش‌بینی شده بود  اما اکنون طبق برآوردهای صورت گرفته به اعتبار بیشتری نیاز دارد  که منابع مالی آن تامین می‌شود. 

استاندار یزد با اشاره به شیوع کرونا در استان گفت: آمار نشان می‌دهد شیب بسیار تند چند هفته گذشته کرونا کند شده و تقریبا به مرحله ثبات رسیده است. 

طالبی با بیان اینکه اکنون یکهزار و ۱۷۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند خاطرنشان کرد:مجموعه محدودیت های اعمال شده از جمله مدیریت ترددها و کاهش فعالیت اصناف و ادارات نتایج مثبتی در کنترل بیماری کرونا در استان داشته که با ادامه این روند تا هفته آینده امیدواریم شاهد روند نزولی شیوع این بیماری باشیم.

وی خاطرنشان کرد:بر اساس بررسی های صورت گرفته، در ابتدای موج سوم شیوع کرونا، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان ۵۰ درصد بوده که در حال حاضر به بالای ۷۰ درصد رسیده است.

طالبی ادامه داد:در برخی از استان ها رعایت پروتکل های بهداشتی ۸۰ درصد است و امیدواریم شاهد افزایش بیشتر رعایت این پروتکل ها در استان باشیم. 

استاندار یزد گفت:در زمینه تجهیزات درمانی هم مشکل اصلی ما کمبود اکسیژن سازها در بیمارستان ها بود که با کمک خیرین و بخش دولتی و خصوصی رفع شد. 

وی با بیان اینکه در زمینه  تامین دارو در استان با مشکلاتی روبرو بودیم افزود:  با پیگیری های که با وزارت بهداشت انجام شده بخش قابل توجهی از آن رفع شده و مابقی  هم تامین می شود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها تلاش کردیم کمترین آسیب به اصناف وارد شود این در حالی است که تاکنون دولت تسهیلاتی را برای جبران مشکلات اصناف تخصیص داده است و علاوه بر آن ما در سطح استان نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته‌ایم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد خط دوم انتقال آب به یزد گفت: ابتدا قرار بود تأمین خط دوم انتقال آب به استان یزد به طور مشترک با استان اصفهان از بهشت‌آباد انجام شود، اما منبع تأمین آب تغییر کرده و قرار است از منبع دیگری انجام شود که امیدواریم با همدلی و همراهی همگان بتوانیم مجوزهای قانونی لازم را برای این مهم بگیریم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: در بحث انتقال آب مسئله پنهان و پوشیده‌ای وجود ندارد و نیاز ما به آب کاملا مسجل است و تمام فعالیت‌های انجام شده در این زمینه نیز منطبق بر سیاست‌های ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =