پویش «نه به فروش اجباری» در پاکدشت راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پاکدشت گفت: به منظور مقابله با فروش اجباری اقلام همراه با دیگر کالاهای مورد نیاز مردم، پویش «نه به فروش اجباری» در پاکدشت راه‌اندازی شد.

«حجت فضلعلی» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:  با توجه به کمبود برخی اقلام خوراکی از جمله روغن جامد در برخی از مناطق پاکدشت، برخی از فروشندگان سودجو اقدام به فروش اجباری برخی از کالاهای خود به مردم کردند که به منظور مقابله با این تخلف، پویش «نه به فروش اجباری» در پاکدشت راه اندازی گردید.

وی گفت: حق انتخاب کالا یکی از مهمترین حقوق مصرف کنندگان است که همواره از سوی قانونگذار بر آن تاکید می‌شود .

این مسوول شهرستان پاکدشت تاکید کرد: هرگونه فروش اجباری کالا که بر خلاف میل خریدار باشد، ممنوع بوده و با شدت و حساسیت ویژه با آن برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت در راستای مقابله با هر گونه تخلف، بر کلیه مراحل توزیع کالاهای ضروری از جمله روغن نظارت جدی داشته و فعالیت کلیه واحدهای خرده و عمده فروشی را به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا تخلفی نظیر فروش اجباری در سطح شهرستان رخ ندهد.

فضلعلی ضمن دعوت مردم به پیوستن به این پویش، از آنان خواست که در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله فروش اجباری، مراتب را با شماره ۱۲۴ به اطلاع بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت برسانند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =