پروژه راه اصلی خورش‌رستم خلخال - اردبیل فعال می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: پروژه راه‌سازی تعطیل شده اتصال هشجین مرکز بخش خورش‌رستم خلخال به سه‌راهی راه اصلی اردبیل - سرچم فعال می‌شود.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز شنبه در بازدید از این پروژه افزود: اجرای جاده ۱۳ کیلومتری هشجین تا سه‌راهی اردبیل - سرچم جهت دسترسی اهالی بخش خورش‌رستم خلخال به راه اصلی یکی از مطالبات و خواسته به حق اهالی این بخش بوده که بدلایل مختلف تاکنون این امر تحقق نیافته است.

وی با بیان اینکه این پروژه فاقد ردیف اعتباری ملی است، اظهارداشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در محل اجرای پروژه قرار است اداره کل راه و شهرسازی سازی استان اردبیل اجرای پنج کیلومتر منتهی به شهر هشتجین را برعهده گرفته و ادامه مسیر تا حوالی روستای مزرعه و سه‌راهی اردبیل - سرچم را نیز  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از طریق انتخاب پیمانکار انجام دهد.

وی با اشاره به اجرای پروژه راه روستای برندق - کرنق در بخش خورش‌رستم خلخال نیز گفت: مبلغ ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل برای ادامه عملیات اجرایی و تکمیل پروژه احداث راه روستای کرنق _ برندق تخصیص می‌یابد.

استاندار اردبیل در بازدید از شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال نیز با اشاره به محدودیت زمین برای احداث واحدهای مسکونی جدید در این شهر و تقاضای مردم برای بازنگری در طرح تفصیلی این شهر افزود: اداره کل راه و شهرسازی سازی استان اقدامات لازم در خصوص بازنگری محدوده شهر کلور، در جهت افزایش محدوده شهر کلور را انجام دهد.

او در بازدید از سد لاله شهر کلور نیز با تاکید بر اجرای قول‌های داده شده جلسات قبلی به مردم منطقه تشریح کرد: از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای پروژه سد لاله شاهرود اختصاص یافته و شهرداری کلور باید نسبت به تکمیل عملیات سد اقدام کند.

بهنامجو اظهارداشت: برای تعیین تکلیف و تسریع در اجرای پروژه‌های مشترک اردبیل و گیلان در هفته آینده با هماهنگی استانداری اردبیل جلسه مشترکی در استان گیلان و با حضور استانداران اردبیل و گیلان و همچنین نمایندگان مردم تالش و خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران ۲ شهرستان برگزار و نسبت به رفع مشکل و تحقق خواسته مردم شهرستان اقدام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به درخواست مردم منطقه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از محل اعتبارات طرح ملی ابرار نسبت به تکمیل پروژه احداث راه روستایی لرد-میانرودان واقع در بخش شاهرود خلخال باید اقدام کند.

استاندار اردبیل افزود: با ابلاغ اعتبار استانی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ظرف سال جاری نسبت به زیرسازی راه روستایی تیل_عزیزآباد در این بخش اقدام و آسفالت آن نیز از بودجه سازمان راهداری و حمل و نقل تامین شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha