راهداران کردستانی به استقبال زمستان رفتند

سنندج - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: نیروهای این اداره کل بدلیل شروع فصل بارش‌ها در این استان، حدود یک ماه زودتر از موعد طرح زمستانی راهداری در جاده‌ها مستقر شدند.

رامبد نوذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه همه ساله طرح راهداری از ۱۵ آذر تا ۱۵ فروردین اجرا می‌شود، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امسال هم اکنون حدود ۴۵۰ راهدار در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این استان مستقر شده‌اند.

وی اضافه کرد: امسال نیز به منظور ارایه خدمات بهتر نیروی انسانی و تجهیزات بخش راهداری این اداره از هم اکنون به صورت آماده باش هستند و همزمان با اولین بارش‌ها در ۲۳ راهدارخانه ثابت و ۲۳ راهدارخانه سیار مستقر شده‌اند.

نوذری یادآور شد: همچنین ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در اختیار راهداران قرار گرفته تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به برف روبی و پاکسازی جاده‌ها در مواقع بارش اقدام کنند.

براساس آمارها در جاده‌های استان کردستان ۱۶ منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که خدمات دهی در این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه می‌کند لذا احداث راهدارخانه می‌تواند ارائه خدمات در این ایام را تسریع و تسهیل کند.

طول شبکه راه‌های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =