۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84109610
۱ نفر

برچسب‌ها

پیش‌بینی مه‌گرفتگی و کاهش دما در استان مرکزی

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه‌های موجود و بررسی شرایط جوی، مه‌گرفتگی و کاهش دما پدیده غالب این استان تا سه روز آتی است.

«رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با عبور یک سامانه فعال، افزایش پایداری جو تا روز دوشنبه پیش‌بینی شده و بارش در این مدت در استان وجود ندارد اما با توجه به ریزش هوای سرد علاوه بر کاهش دما در استان، در ساعات سرد شبانه‌روز در مناطق مستعد پدیده مه دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: از روز دوشنبه موج ضعیفی از کشور عبور می‌کند که بر اساس خروجی فعلی مدل‌ها این سامانه موجب رگبارهای پراکنده‌ای در برخی از مناطق استان در روز سه‌شنبه می‌شود.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های فعلی یک سامانه بارشی فعال از روز جمعه آتی نیز وارد کشور می‌شود که استان مرکزی را نیز در برمی‌گیرد و در صورت نداشتن تغییر در الگوی نقشه‌ها، موجب بارش‌های خوبی می‌شود.

مرادی اظهار داشت: مجموع بارش‌های استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته در اراک به چهار و یک دهم میلیمتر،  ساوه هشت و ۲ دهم میلیمتر، تفرش چهار میلیمتر، خمین پنج و یک دهم میلیمتر، محلات چهار و چهاردهم میلیمتر، شازند ۶ دهم میلیمتر، خنداب ۲ و ۲ دهم میلیمتر، کمیجان نیم میلیمتر، دلیجان هفت و سه دهم میلیمتر، آشتیان ۱۱ و یک دهم میلیمتر، غرق آباد ۱۱ و سه دهم میلیمتر، زرندیه هشت دهم میلیمتر و در فرمهین ۱۲ و ۲ دهم میلیمتر گزارش شده است.

وی گفت: خمین با بیشینه دمای ۱۱ و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر و شازند با کمینه دمای یک و ۹ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۲۳ و سه دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها