۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84109600
۰ نفر

برچسب‌ها

اوپک: عراق، لیبی و نیجریه تولید نفت را افزایش دادند

تهران – ایرنا - سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) با انتشار گزارشی اعلام کرد که عراق، لیبی و نیجریه در ماه اکتبر (مهر و آبان) تولید نفت خود را افزایش دادند.

به گزارش ایرنا، در گزارش ماهانه اوپک آمده است که تولید نفت کشورهای عضو به علت افزایش تولید عراق، لیبی و نیجریه به میزان ۳۲۲ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

بر پایه این گزارش، میزان کل تولید نفت اوپک در ماه اکتبر به ۲۴ میلیون و ۳۸۶ هزار بشکه در روز رسید که در همسنجی با تولید ۲۴ میلیون و ۶۴ هزار بشکه نفت در سپتامبر، ۳۲۲ هزار بشکه افزایش داشته است.

بیشترین مقدار افزایش تولید روزانه به ترتیب به لیبی سپس عراق و پس از آن نیجریه اختصاص دارد.

عراق در ماه اکتبر روزانه سه میلیون و ۸۳۵ هزار بشکه نفت تولید کرد.

این گزارش همچنین اشاره دارد که امارات، آنگولا و ونزوئلا بیشترین میزان کاهش تولید نفت در سازمان اوپک را داشتند به طوری که امارات روزانه ۷۴ هزار بشکه از تولید نفت خود را کاهش داد.

اوپک پلاس که کشورهای عضو سازمان اوپک علاوه بر برخی از کشورهای تولید کننده مستقل و در راس آنها روسیه را در بر دارد، از ماه مه، کاهش ۹.۷ میلیون بشکه نفت در روز را برای تعادل میان عرضه و تقاضا آغاز کردند.

بر پایه مفاد توافق اوپک پلاس در ماه آوریل (فروردین) که شامل کشورهای اوپک و سایر کشورهای دیگر تولید کننده نفت از جمله روسیه است، این کشورها متعهد شدند که از اول ماه مه (اردیبهشت) تا پایان ماه ژوئن (تیر) سقف تولید جهانی نفت را  ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

سپس طبق توافق ماه اوت میزان کاهش تولید نفت این کشورها از ژوئیه (مرداد)  تا دسامبر(آذر)  ۷.۷ میلیون بشکه در نظر گرفته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان