طرح‌های عمرانی و خدماتی منطقه ۱۰ تهران با حضور شهردار افتتاح شد

تهران- ایرنا- با حضور شهردار تهران، ۳۰ طرح عمرانی، خدماتی و رفاهی منطقه ۱۰ تهران با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی در حاشیه افتتاح این طرح ها به خبرنگاران گفت: تعدادی از پروژه‌های محله‌ای منطقه ۱۰ امروز افتتاح شد که مهمترین آن احداث یک درمانگاه محلی و خیابان شهید دعوتی بود.

وی افزود: این پروژه ها محله محور هستند که در مقیاس محلی و عمدتا با نظر مردم محله، شورایاران و شهرداری منطقه و نواحی شکل گرفتند و اولویت‌بندی شده اند.  

شهردار تهران ادامه داد: در واقع هم مطالبات مردم است و هم برنامه‌هایی است که برای آرام کردن فضاهای محلی و بالا بردن کیفیت محلات صورت می‌گیرد.  

به گفته وی، در مناطقی همچون منطقه ۹ و ۱۰ شاهد تراکم بالا هستیم و به همین دلیل خدمات محلی در آن‌ها پایین است. که مهمترین نیازها فضای سبز است و برای توسعه فضای سبز این محلات برنامه داریم و به زودی چند پارک جدید را در این مناطق کلنگ زنی خواهیم کرد.  

شهردار تهران خاطرنشان کرد: یکی از سرانه‌هایی که با توجه به طرح تفصیلی بررسی و کنترل می‌شود سرانه فضای سبز است، و در برخی از محلات با مساحت سرانه فضای سبز فاصله داریم و باید آن را جبران کنیم.  

وی همجنین درباره رعایت فاصله اجتماعی وعدم برگزاری مراسمات نیز گفت: اعلام کردیم با توجه به شرایط تهران برگزاری مراسم را منتفی کنند، چرا که شرایط کرونایی تهران نسبتا حاد است و باید همه رعایت کنند.

همچنین شهردار منطقه ۱۰ تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: احداث و بهره‌برداری بوستان‌های عارف قزوینی، دوچرخه و مهر و همچنین توسعه فضاهای سبز بوستان‌های منطقه از مهمترین طرح‌های قابل افتتاح امروز بود.

مجید رباطی افزود: راه اندازی مرکز فناوری هوشمند شهری و استارت آپ منطقه، توسعه فضای سبز خطی، بهره‌برداری از درمانگاه تخصصی و مرکز معاینه فنی، اصلاح هندسی و ایمن سازی خیابان رنجبر و همچنین توسعه پیاده‌راه سازی و رینگ دوچرخه از دیگر طرح‌هایی بود که امروز با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

وی ادامه داد: عملیات احداث این ۳۰ طرح از سال گذشته آغاز شده که هم‌اکنون تمامی این طرح‌ها به مرحله بهره‌برداری رسید.

به گفته شهردار منطقه ۱۰، سرانه فضای سبز این منطقه ۲.۵۶ سانتی‌متر است که با افتتاح طرح‌های فضای سبز این سرانه به ۲.۶۹ سانتی متر افزایش یافت.

منطقه ۱۰ دارای سه ناحیه و ۱۰ شورایاری است. شاخص‌ترین محلات این منطقه، سلسبیل، هاشمی، بریانک، حسام‌الدین و قصرالدشت است.

این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از شرق به بزرگراه نواب، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب به بزرگراه یادگار امام محدود می‌شود.

جمعیت منطقه ۱۰ حدود ۳۲۷ هزار نفر و با تراکم ناخالص جمعیتی حدود ۳۹۹ نفر در هر هکتار مساحت کل منطقه، از پرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران بین مناطق ۲۲ گانه محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =