مدیران نمونه کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان همدان معرفی شدند

همدان- ایرنا- ۲ مدیر نمونه بخش کنترل کیفیت از مجموعه ۵۰۰ مدیر شاغل در واحدهای تولیدی و صنایع استان همدان با بررسی های کارشناسی اداره کل استاندارد استان، انتخاب و در مراسمی از آنها تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، آیین تجلیل از مدیران نمونه کنترل کیفیت امروز(شنبه) در کارخانه تولیدی، پژوهشی نارین آیین و با حضور مدیرکل استاندارد استان همدان برگزار شد. 

 مدیرکل استاندارد استان همدان در این آیین گفت: مدیران کنترل کیفیت دانش آموختگان دانشگاهی هستند که پس از دریافت پروانه تایید صلاحیت، نماینده رسمی سازمان استاندارد در واحدهای تولیدی و خدماتی محسوب شده و باید وظایف خود را مطابق آیین نامه های مربوطه انجام دهند. 

«محمد مددی» با اشاره به اینکه پروانه تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت دارای اعتبار ۲ ساله است، افزود: تمدید یا تجدید آن منوط به گذراندن دوره های آموزشی، ارائه گزارش فعالیت ها و تایید مدیرکل استاندارد استان است.

او خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی برای هر شیفت کاری خود ملزم به جذب یک مدیر کنترل کیفیت هستند و این کار پیش نیاز دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصول یا خدمت ارائه شده در واحدهای تولیدی و خدماتی است.

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته «فهیمه لطفیان» از کارخانه نارین و «محمدرضا بی‌سخن» از کارخانه سیمان اکباتان به عنوان مدیران نمونه کنترل کیفیت استان انتخاب شدند.

مددی با اشاره به انتخاب صنایع برتر استان یادآوری کرد: سه واحد صنعتی در زمینه تولید سیم و کابل، چینی آلات بهداشتی و سیمان پس از پالایش و ارزیابی‌های صورت گرفته، به عنوان واحدهای تولیدی نمونه انتخاب شدند.

مدیرعامل کارخانه نارین نیز به تولیدات متنوع و کم نظیر این واحد تولیدی اشاره کرد و افزود: پودر زرده و سفیده، مایع پاستوریزه تخم مرغ و مکمل های ورزشی از محصولات این شرکت است که سابقه ۲۵ ساله دارد. 

۶۳۴ واحد تولیدی و خدماتی در استان همدان مشمول استاندارد اجباری هستند و تمام فرآیند تولید فراورده‌های آنان زیر ذره بین کارشناسان استاندارد قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها