۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84109439
۰ نفر

برچسب‌ها

سیر صعودی تدریجی کرونا در گیلان

رشت – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: از اول آبان تا کنون شاهد سیر صعودی تدریجی آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ارسلان سالاری روز شنبه در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا در استانداری افزود: اردیبهشت و خرداد ماه بیشترین کاهش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اعم ازبستری و سرپایی را در استان داشتیم اما بعد از آن به تدریج شاهد افزایش بیماری هستیم.

وی با اشاره به پیک بیماری و سیر صعودی تدریجی بیماری  از اول آبان ماه تاکنون اظهار داشت:خوشبختانه آمار مربوط به مرگ و میر در استان افزایش زیاده نیافته است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اهمیت بسزایی دارد، خاطر نشان کرد: رعایت این دستورالعمل ها  در اردیبهشت و خرداد در گیلان به حدود ۸۰ درصد رسیده بود اما اکنون حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان بیان داشت: هم اکنون شش شهرستان استان شامل لنگرود، رودبار، رشت، ماسال، تالش و آستارا در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به نظارت توسط نیروها در حوزه بهداشت و سایر حوزه های نظارتی بر رعایت دستورالعمل ها اظهار داشت: ماه جاری ۱۱ هزار و ۹۳۷ بازدید در گیلان انجام شده که از این تعداد ۵۵۳ مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شده و ۶۳ مورد پلمب انجام گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان اینکه تجمعات در انتشار ویروس کرونا نقش مهمی دارد، خاطر نشان کرد: تجمع و تردد در تمام اماکنی که انتظار است کم شود، هنوز کاهش نیافته و همچنان شاهد تجمعات هستیم.

 سالاری در ادامه خاطر نشان کرد: با پیگیری های انجام گرفته سه دستگاه سی تی اسکن جدید به بیمارستان های آستارا، لنگرود و صومعه سرا اختصاص یافته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان نیز در این جلسه گفت: بر اساس آمارها ۷۴ درصد از مردم از ماسک استفاده می کنند.

دکتر فیروز سرودی با بیان اینکه باید با اتخاذ تدابیری ماسک ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد، افزود: بعضی از مردم به صورت هفتگی از یک ماسک استفاده می کنند که به لحاظ بهداشتی مناسب نیست.

وی با تاکید بر اینکه مواد ضدعفونی کننده با ۷۵ درصد الکل باید حتما در داروخانه ها توزیع شود، اظهار داشت: منعی برای فروش محلول های ضدعفونی کننده دیگر که پایه الکلی ندارد، در فروشگاه ها نیست.

جلسه استانی ستاد مقابله با  کرونا روز شنبه به ریاست ارسلان زارع استاندار گیلان در استانداری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =