کتابخانه‌های عمومی استان قزوین به صورت رایگان عضو می‌پذیرند

قزوین – ایرنا- مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی عضویت در همه کتابخانه‌های استان تا ۳۰ آبان ماه امسال، رایگان انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی روز شنبه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در زندگی اجتماعی، افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اصل در جامعه نهادینه شود.

وی اظهار داشت: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار "دانایی، مانایی" انتخاب شده است و برنامه‌های هفته گرامیداشت کتاب و کتاب‌خوانی در شرایط فعلی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محمدبیگی با بیان اینکه نامگذاری ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است، اضافه کرد: کتابخانه‌های عمومی نیز مکان‌هایی برای پاسخگویی به نیازهای علمی شهروندان محسوب می‌شوند.

این مسوول افزود: این اداره کل در مناسبت‌های مختلف از جمله اعیاد مذهبی اقدام به عضوگیری رایگان در کتابخانه‌ها می‌کند و هر ساله از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه به مناسبت روز کتاب، تمام جریمه‌ای دیرکردهای امانت کتاب، مشمول بخشودگی می‌شوند.

استان قزوین دارای ۳۷ کتابخانه نهادی و ۲۲ کتابخانه مشارکتی با بیش از ۹۸۴ هزار و ۲۴۷ جلد کتاب است و بیش از ۷۰ هزار نفر عضو کتابخانه‌های استان هستند.

۲۴ تا ۳۰ آبان ماه روز پاسداشت کتاب، هفته کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =