آخرین تلاش‌های ایران برای کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا

تهران- ایرنا- براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، کشورهای نامزد میزبانی جام ملت‌ها از جمله ایران در سال ۲۰۲۷ باید تا ۷ آذرماه مدارک جدید خود را جهت اخذ میزبانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا تحویل دهند.

به گزارش ایرنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته با انتشار خبری تایید کرد که هر پنج فدراسیون عضو این نهاد شامل فدراسیون فوتبال ایران، هند، قطر، عربستان سعودی و ازبکستان به مرحله بعدی فرآیند کسب میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا راه پیدا کرده‌اند و از ۵ فدراسیون مدارک لازم را جهت درخواست میزبانی دریافت کرده است.

طبق نوشته الوطن، با توجه دستورالعمل میزبانی مسابقات، فدراسیون‌ها باید مدارکی شامل ضمانت‌های دولت و توافق‌نامه سازماندهی مسابقات تا ۲۷ نوامبر (۷ آذر) امسال ارائه دهند.

این دومین مرحله انتخاب میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ بوده و میزبان قطعی این مسابقات سال آینده اعلام خواهد شد

آخرین دوره این تورنمنت که به میزبانی توسط امارات متحده عربی برگزار شد، تمامی رکوردها از جمله مشارکت رسانه‌های دیجیتال و بیننده تلویزیونی را شکست و عمده دلیل این اتفاق تصمیم متفق القولی بود که مبنی بر گسترش این تورنمنت و افزایش تعداد تیم ها از ۱۶ به ۲۴ تیم، اتخاذ شد.

ایران نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ نیز بود که در نهایت به امارات رسید. این مسابقات در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۶ با میزبانی ایران برگزار شد که در هر ۲ دوره هم با قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسید.

پیش از این چین به عنوان میزبان جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا انتخاب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار ورزش