دو سوم ظرفیت بیمارستان ولی‌عصر(عج) زنجان در اشغال کرونایی‌ها است

زنجان - ایرنا - رییس بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان گفت: در زمان حاضر از ۳۲۰ تخت موجود این بیمارستان ۲۰۰ تخت آن، معادل دو سوم در اشغال بیماران کرونایی است و ظرفیت بخش آی سی یو نیز تکمیل شده است.

دکتر محمدحسن رستم‌خانی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا، بیمارستان ولی عصر(عج) شهر زنجان به عنوان مرکز اصلی درمان بیماران کرونا در نظر گرفته شد و در ادامه طبق تصمیماتی گرفته شده علاوه بر  این مرکز، سایر بیمارستان‌های نیز کمک کننده شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون  بیمارستان ولی عصر(عج) مرکز اصلی درمان بیماران مبتلا به کرونا به ویژه بیماران بدحال است، اضافه کرد: این بیمارستان با توجه به شرایط کنونی، مابقی خدمات را نیز ارایه می‌دهد به ویژه خدماتی که قبل از بروز کرونا انجام می‌شد.

این مسؤول در خصوص وضعیت بخش آی سی یو این بیمارستان نیز گفت: پیش از شیوع از کرونا  در بیمارستان ولی عصر(عج) زنجان  ۱۷ تخت بخش آی سی یو  وجود داشت که با کارهای انجام گرفته این تعداد به  ۶۰ تخت ویژه رسیده است.

رستم خانی افزود: با توجه به شمار بستری های کرونایی ظرفیت بخش مبتلایان این بخش در بخش آی سی یو نیز تکمیل شده که اغلب آنان را بیماران بدحال تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: متاسفانه نسبت به پیک‌های قبلی، آنچه که الان مشاهده می شود ‌ویروس کرونا در ۲ موضوع تفاوت پیدا کرده، یکی شدت بیماری افزایشی شده و دیگر اینکه، سن ابتلا کاهش یافته است.

این مسؤول ادامه داد: از شهروندان درخواست می شود به موقع به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کنند، چراکه دیر مراجعه کردن، اقدامات درمانی را با مشکل مراجعه کرده و علاوه بر آن شدت بیماری را نیز افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: این بیماری هزار چهره همه اقشار را گرفتار می‌کند به ویژه مدافعان سلامت را که در خط مقدم انجام وظیفه می‌کنند، با شدت بیشتر مبتلا کرده و  این مشکلات  موجب  می‌شود که تعداد زیادی ازپرسنل  درمانی  در مرخصی استعلاجی باشند.

رستم خانی خاطر نشان کرد: متاسفانه بیماری کرونا تمام ارگان‌های بدن  از پوست تا مغز را درگیر می‌کند و بیشترین علت مرگ و میر هم مشکلات تنفسی و تنگی نفس است.

وی یادآوری کرد: اگر بیماران به موقع  مرکز درمانی مراجعه کنند، با اکسیژن‌درمانی و اقدامات حمایتی لازم  روند درمان زدوتر آغاز می شود و از آنجایی که نسبت به قبل تجربه کنترل و مدیریت بیماری زیاد شده، بطور حتم از شدت بیماری آنان  کاسته می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =