بررسی وضعیت قیمت‌های زمان شاه در ماهنامه فکه

تهران- ایرنا- دویست و دهمین شماره ماهنامه فکه ضمن بررسی قیمت‌ها در زمان شاه به ادعاهای رسانه‌های ضد انقلاب درباره رونق اقتصادی و ثبات قیمت‌ها در دوره نخست وزیری هواید پاسخ داد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ،دویست و دهمین شماره از ماهنامه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فکه به صاحب امتیازی موسسه فرهنگی هنری جنات فکه و با مدیر مسئولی علی حسین پور با بررسی مناسبت های آبان ماه و خاطرات برخی از شهدای مدافعان سلامت و مدافعان حرم منتشر شد.

مدیر مسئول فکه در یادداشت این شماره نوشت: ۱۳ آبان ۴۲ نقطه شروعی بود که رژیم به صورت عملی در تنگنا قرار گرفت تا جایی ‌که اقدام به تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه و بعد از آن به نجف کرد. امام (ره) که مرد مبارزه در مقابل ظلم و ستم شاهنشاهی بود و ترس از حرکت‌های منفی رژیم پهلوی نداشت، راحت با این موضوع کنار آمد. کار مبارزه در ایران نیز از این به بعد، یک شکل سازمان‌یافته به خود گرفت و باعث شد که رژیم با راهکارهای جدیدی وارد صحنه برخورد با طرفداران امام که در خط مقدم مبارزه بودند بشود. 
وی افزود: آن‌چه می‌تواند انقلاب اسلامی را از دیگر انقلاب‌ها متمایز کند، شعاری بود که امام از روزهای اول به آن اعتقاد داشت و آن شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود که بعدها با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» تکمیل شد و نقشه کلی راه انقلاب اسلامی شد و این تا به امروز سند راهبردی نظام است.
حسین پور ۱۳ آبان ۵۷ را اوج بیداری ملت ایران دانست و افزود: امروز انقلاب باعث بیداری اسلامی در کشورهای مختلف شده و ما داعیه این را داریم که پشتوانه مظلومان جهان هستیم و در راه مقاومت با آمریکا و اسرائیل و انگلیس و هر آن کس که به زنجیره فساد آن‌ها متصل است ایستاده‌ایم و پوزه آن‌ها را به خاک می‌کشیم. تاریخ انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس و در جنگ با داعش و ضدانقلاب نشانگر عمق توانمندی ملت و جوانان عزیز است. 

بررسی قیمت ها در زمان شاه

قیمت ها در زمان شاه عنوان مطلبی از این ماهنامه است که به ادعاهای رسانه های ضد انقلاب درباره رونق اقتصادی و ثبات قیمت ها در دوره نخست وزیری هواید پاسخ می دهد. در مقدمه این گزارش می خوانیم: از ۱۰ سال گذشته برخی مناسبت های آبان بهانه ای شده برای رسانه های فارسی زبان انگلیس ساز تا به تجلیل و تطهیر حکومت پهلوی بپردازند. این رسانه ها به بهانه سالروز تولد فلان شاه و بهمان شاهزاده و شروع به کار کابینه فلان نخست وزیر در آبان، چنان تصویری از ایران نشان می دهند که گویی مردم ایران در ۵۷ سال سلطنت پهلوی ها سراسر غرق در نعمت و جشن و سرور بوده اند، دچار هیچ فقره و فاقه ای نبوده و عدالت کاملا برقرار بوده است. 

در این گزارش نحوه معرفی امیرعباس هویدا از سوی رسانه های انگلیسی مطرح شده و درباره ماجرای خودکاری که گران نشد آمده است: یکی از تحریف های عجیب رسانه های فارسی زبان، انتشار دروغ ثبات قیمت ها در دوره نخست وزیری هویداست. آن ها با استناد به جمله هویدا که در دادگاه انقلاب خطاب به رئیس دادگاه گفت «من در ۱۳ سال گذشته قیمت خودکار بیک را ثابت نگه داشته ام» ادعا می کنند که در دوران نخست وزیری او تورم و گرانی وجود نداشته اما واقعیت های تاریخی این ادعا را تایید نمی کند و اتفاقا کاملا عکس آن را نشان می دهد. 

در بخش چشم انداز این شماره از ماهنامه فکه، مصطفی زمانی فر به بررسی اجمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته است. در بخش روایت راوی نیز بخش هایی از زندگی شهید یوسف کلاهدوز منشر شده است.

دختری که رو به سوی خدا دارد، عنوان گفت و گویی با خانم لئا حبیبی طلبه جهادی و همیار سلامت است و در بخش مدافعان حرم ضمن معرفی شهید حجت الاسلام محمد کیهانی با خانواده و همرزمان این شهید مدافع حرم مصاحبه هایی منتشر شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =