چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان به آبیاری نوین مجهز می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: هم اکنون ۵۷ هزار و ۸۲۸ هکتار از اراضی کشاورزی این استان به سیستم نوین آبیاری مجهز هستند و تا پایان امسال نیز چهار هزار هکتار از اراضی به این سامانه مجهز می‌شوند.

فریدون داودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای توسعه آبیاری نوین کشاورزی استان زنجان ۴۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته بود که تاکنون ۷۰ درصد آن جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری، تسهیلات بلاعوض ارائه می شود، یادآورشد: طبق دستورالعمل سال ۹۸ به منظور مجهز کردن یک هکتار زمین به سیستم آبیاری قطره ای ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار دولتی تعلق می گرفت که امسال این رقم به ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هکتار افزایش یافته است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: افزایش بهره وری آبیاری حجم قابل توجهی از منابع آب را به چرخه تولید بازگرداند و بخش بزرگی از نیازهای آب کشاورزی وسایر بخش ها را برطرف کرد.

استان زنجان ۱۲۴ هزار هکتار اراضی آبی کشاورزی مستعد آبیاری نوین دارد که تاکنون حدود ۴۷ درصد این اراضی به آبیاری نوین مجهز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها