میانگین سن فوتی های کرونا در ایلام افزایش یافت

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش میانگین سنی فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در این استان خبر داد.

دکتر جمیل صادقی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعلام آمار مبتلایان، بستری و فوتی های کرونا در استان ایلام کاملا شفاف و واقعی است.

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی استان بر اساس رسالت اطلاع رسانی خود آمار مبتلایان ، بستری و فوتی های کرونا را همچون گذشته صادقانه اعلام کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: این دانشگاه در روزهایی که هیچ بیمار کرونایی در استان فوت نشد و همچنین زمانی که ۱۴ بیمار روزانه در استان جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند آمار آن بطور دقیق به اطلاع مردم استان رسیده است.

صادقی فر در خصوص آمار فوتی های کرونا که دارای بیماری زمینه ای هستند، گفت: درصد فوتی هایی که دارای بیماری زمینه هستند در روزهای اخیر بیشتر و همچنین میانگین سنی فوتی های کرونا در استان در حال افزایش است.

وی عواملی نظیر متفاوت بودن ورودی مراجعه به مراکز منتخب کرونا و افزایش نمونه گیری نسبت به گذشته را از دیگر عوامل افزایش محسوس مبتلایان به کرونا در استان برشمرد و اظهار داشت: نمونه گیری از مراکز تجمعی نظیر خانه سالمندان شهرستان های ایلام و ایوان از مهم ترین دلایل افزایش مبتلایان به کرونا در استان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: آمار مبتلایان در روزهای های تعطیل هفته نیز به دلیل کاهش مراجعه مردم به مراکز نمونه گیری کاهش می یابد.

دکتر صادقی فر افزود: افرادی که علایم ساده مانند سرفه، بدن درد و خشکی گلو را سرماخوردگی فرض می کنند این افراد در روزهای نخستین بیماری نه تنها اجازه پیشروی بیشتری را به بیماری کرونا می دهند، بلکه در طول این مدت باعث انتقال بیماری به تعدادی از اطرافیان و اعضای خانواده خود نیز می شوند.

وی اضافه کرد: هر اندازه تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان های استان کمتر باشد، بطور قطع باعث خدماتی دهی بهتر به سایر بیماران می شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مردم استان خواست: پس از ظاهر شدن کوچکترین علایم کرونا اقدام به قرنطینه و استراحت و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

صادقی فر به  اهتمام فرمانداران شهرستان های سیاه و پرخطر استان اشاره کرد و افزود: فرمانداران شهرستان های دره شهر و ایوان برابر با کل استان برنامه اجرایی بازدید، اخطاریه و پلمپ داشته اند که این اقدام شایسته تقدیر است .

وی افزود: کلیه مشاغل گروه یک که نیازهای روزانه، حیاتی و ضروری مردم را تامین می کنند با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مجاز به فعالیت هستند و نیازمند همراهی و همکاری سایر گروه های شغلی برای مقابله به بیماری کرونا هستیم . 

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی از مجموع ۱۱ شهرستان استان، چهار شهرستان ایلام، ایوان، چرداول و دره شهر در وضعیت سیاه قرار دارند و مابقی شهرستان های استان نیز در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =