۲۰ واحد پرورش شترمرغ در شهربابک فعالیت دارد

کرمان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهربابک از فعالیت ۲۰ واحد پرورش شترمرغ در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدها در مجموع دارای هزار قطعه شترمرغ هستند که از این تعداد ۱۹۰ قطعه مولد و بقیه پرواری به شمار می‌روند.

غلامرضا منگلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی پرورش شترمرغ در خبر، دهج و مناطق حومه شهربابک فعال هستند، افزود: این شهرستان از نظر پرورش شترمرغ جزو سه رتبه برتر دامپروری استان کرمان است.

وی با بیان اینکه پرورش شترمرغ نسبت به سایر واحدهای تولیدی سودآوری قابل توجهی دارد، تصریح کرد: شهربابک در صورت ثبات بازار پتانسیل خیلی خوبی برای سرمایه گذاری در بخش دامداری و دامپروری دارد.

منگلی اظهار داشت: با توجه به کیفیت گوشت تولیدی شترمرغ در شهربابک و استقبال مردم، این گوشت تولیدی به صورت کامل به بازار مصرف وارد می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهربابک خاطرنشان کرد: حداقل سرمایه ثابت برای پرورش یک قطعه شترمرغ پرواری ۱۳ میلیون ریال و حداقل سرمایه در گردش برای اجرای اینطرح ۱۸ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه همچنین برای پرورش هر قطعه شترمرغ مولد ۹۵ میلیون ریال سرمایه ثابت و ۱۶ میلیون ریال سرمایه در گردش نیاز است، اعلام کرد: جهاد کشاورزی شهربابک آمادگی هرگونه همکاری با سرمایه گذاران در این بخش را دارد.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها