۲۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۹
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84108904
۰ نفر

برچسب‌ها

بایدن بر مقابله با تروریسم در همه شکل‌های آن تاکید کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا بر مقابله با تروریسم در همه شکل‌های آن تاکید کرد و گفت همکاری با شرکا و متحدانمان را برای مقابله با چالش‌های بسیاری که با آن مواجهیم، بازسازی می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی به مناسبت حادثه پنج سال پیش پاریس، آن را اقدام تروریستی وحشتناک داعش در پاریس خواند که ۱۳۰ نفر را کشت و نزدیک به ۵۰۰ نفر را زخمی کرد.

وی افزود: این نه تنها یورش به مردم پاریس بلکه به عموم بشریت و ارزش‌های مشترک ما بود. دولت من به سرعت برای حفاظت از ایمنی و امنیت آمریکایی‌ها، شرکا و متحدانمان اقدام خواهد کرد و با تروریسم و خشونت افراط‌گرایی به هرشکل آن بدون در نظر گرفتن ایدئولوژی و منطقه، مقابله خواهد کرد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: ما همکاری با شرکا و متحدانمان همچون فرانسه را بازسازی و ارتقا می‌دهیم که یکی از آنها مقابله با بسیاری از چالش‌های مشترکی است که با آن مواجه هستیم.

در شامگاه ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ چند حمله هماهنگ شده تروریستی در چند منطقه پاریس انجام شد که در آن ۱۳۰ نفر کشته شدند. یک روز پس از آن، داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار جهان