۲۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۲
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84108873
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم شادی‌های مرگ آور در شیراز با وضعیت قرمز

شیراز-ایرنا-علیرغم سیر صعودی آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در شیراز با وضعیت قرمز،اما هنوز برخی‌ها هستند که با برگزاری مجالس عروسی برای شادمانی چند ساعته عزیزان و خویشان خود را راهی قبرستان می‌کنند.

اکثر شهرستان های فارس اکنون در حال سپری شرایط بحرانی ناشی از مرحله سوم همه گیری بیماری کرونا قرار دارد و روزانه ده‌ها خانواده در این خطه داغدار عزیزانشان می‌شوند.

تعداد مبتلایان روز به روز در حال افزایش است و این وضعیت در سطح کلانشهر شیراز به نسبت سایر شهرهای استان وخیم تر است به گونه‌ای که اکنون بسیاری از بیماران نیازمند به گرفتن خدمات پزشکی و بستری در صف پذیرش مراکز درمانی قرار دارند.

فزونی تعداد مبتلایان و شدت بیماری کرونا رمق کادر درمان را هم گرفته و هر روز از تعداد نیروی انسانی این کادر نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا کاسته می شود و در این شرایط هنوز برخی هستند که در فکرشان سودای برگزاری مجلس دورهمی و عروسی است.

پلمب  ۲ تالار و دادگاهی شدن دامادهای متخلف

فرماندار شهرستان شیراز جمعه از تعطیلی دو مجلس عروسی در دو تالار در حاشیه شهر شیراز خبر داد و افزود: شامگاه ۲۲ آبانماه و در پی گزارشهایی مبنی بر برپایی دو مجلس عروسی در تالار خان ۱ و ۲ واقع در کیلومتر یک جاده شیراز (بیدزرد _تفیهان ) پلیس مدیریت اماکن و کلانتری بیدزرد  به محل مراجعه و هر دو سالن تا اطلاع بعدی پلمب شد.

محمدرضا امیری وضعیت کلانشهر شیراز را قرمز اعلام و خاطر نشان کرد: در شرایطی که هر روز شاهد وضعیت دردناک افزایش آمار ابتلا و قربانیان این بیماری هولناک هستیم و شمار زیادی از همشهریان داغدار عزیزان خود هستند، هنوز عده ای در نهایت بی مسئولیتی به فکر برگزاری مراسم جشن و راه اندازی کارناوالهای مرگ هستند.

امیری تاکید کرد: دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا حکم قانون داشته و لازم الاجراست و هرگونه تخطی از دستورالعمل ها تا عادی شدن شرایط پیگرد قانونی خواهد داشت.

فرماندار شیراز حفاظت از جان و سلامتی مردم را خط قرمز دانست و افزود: مجوز برگزاری هیچ گونه مراسم ختم، عروسی و تجمع عمومی تا خروج شهرستان از وضعیت بحران صادر نخواهد شد.

فرماندار شهرستان شیراز از احضار عوامل اصلی برگزاری  دو مراسم عروسی شب گذشته به مراجع قضایی به اتهام تهدید علیه سلامت عمومی خبر داد.

اخبار مرتبط