۲۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۵
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84108846
۰ نفر

برچسب‌ها

ذخایر خونی در خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ذخایر خونی در این استان به دلیل کاهش مراجعه داوطلبان به پایگاههای اهدای خون‌ به شدت کاهش یافته است.

دکتر مجید عبدالهی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ذخایر خونی در این استان به طور فزاینده رو به کاهش است.
وی ادامه داد: ترس از ابتلا به کرونا مراجعه داوطلبان به پایگاههای اهدای خون در خراسان رضوی را به طور جشمگیر کاهش داده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در صورت ادامه این شرایط طی روزهای آینده پاسخگویی به بیماران نیازمند به خون در مراکز درمانی با چالش مواجه خواهد شد. 
وی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) خواست با حضور در پایگاههای اهدای خون به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.
عبدالهی افزود: کرونا از طریق خون سرایت نمی کند و اهدای خون باعث ابتلا به این ویروس نمی شود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر  تمامی اقدامات پیشگیری مرتبط با رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی رعایت می شود.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: هم اکنون نیاز به تمامی گروههای خونی در خراسان رضوی وجود دارد و اهداکنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت nobatdehi.ibto.ir بصورت اینترنتی ثبت نام نموده و زمان اهدای خون خود را مشخص کنند.
خراسان رضوی سومین تولید کننده خون در کشور بعد از استان‌های تهران و فارس به شمار می‌رود.
هم اکنون ۱۱ پایگاه انتقال خون در خراسان رضوی فعال هستند که ۶ پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان‌های نیشابور، گناباد، قوچان، تربت‌حیدریه و سبزوار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =